Strona główna Dzieje się Coraz więcej nawróceń w Iranie

Coraz więcej nawróceń w Iranie

Coraz więcej nawróceń w Iranie.
zdjęcie: wikimedia.org

Coraz więcej nawróceń w państwie Persów. Niestety ze względu na różnego rodzaju prześladowania często muszą uciekać do Europy.

Choć w Iranie można znaleźć legalnie funkcjonujące kościoły Ormian i Asyryjczyków to państwo nie pozwala im przyjmować konwertytów z islamu. Ponadto zakazane jest wygłaszanie kazań i wydawanie oraz posiadanie chrześcijańskiej literatury w języku perskim. Wyznawcy Chrystusa zgodnie z prawem szariatu są obywatelami drugiej kategorii. Niedawno rząd wydał rozporządzenie zabraniające zatrudnianie przez muzułmańskie firmy chrześcijan.

Muzułmanin nawracający się do Jezusa musi liczyć się z więzieniem, a w skrajnych przypadkach nawet z karą śmierci. Do tego dochodzi często oskarżanie chrześcijan o szerzenie wpływów wrogiego zachodu. Jest to silnie widoczne przy mocno napiętych relacjach ze Stanami Zjednoczonymi. Często zdarzają się naloty policji religijnej na nielegalne kościoły domowe. W konsekwencji wielu chrześcijan decyduje się ucieczkę do Europy przez Turcję. Niestety nie gwarantuje to bezpieczeństwa, gdyż nie brakuje irańskich agentów pracujących dla policji religijnej. Infiltrują oni europejskie kościoły by odnaleźć apostatów. Na szczęście mimo ciężkich represji w Iranie mamy coraz więcej nawróceń.

W najnowszym rankingu Open Doors Iran zajmuje 9. pozycję pod względem prześladowań. Zachęcamy wszystkich do modlitwy o sytuację chrześcijan w tym kraju. Również zanośmy prośby do Boga o pokój w całym regionie, gdzie sytuacja jest szczególnie napięta.

źródło: wolnosc24

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: