Strona główna Najnowsze Pastor Michał Włodarczyk o serialu Mesjasz

Pastor Michał Włodarczyk o serialu Mesjasz

Pastor Michał Włodarczyk

Pastor Michał Włodarczyk na swoim vlogu na youtube postanowił skomentować serial „Mesjasz”. Serial wywołał nieco kontrowersji pośród chrześcijan.

Serial Mesjasz wywołał wiele kontrowersji. Wielu chrześcijanom nie podoba się, iż jego fabuła mocno odbiega od Słowa Bożego. Z kolei muzułmanie twierdzą, iż jest on antyislamski. W konsekwencji władze Jordanii zwróciły się do Netflixa by był on zablokowany na terenie Jordanii. Wiele osób ma bardzo różne opinie na temat tejże produkcji.

Pastor Włodarczyk postanowił obejrzeć i skomentować serial. Początkowo opowiada o fabule serialu. Zaznacza, że nie jest to film religijny oparty na Biblii. Zatem jeśli ktoś miałby na nim zbudować obraz Jezusa to odradza jego oglądanie. Natomiast film mocno zmusza do refleksji nad tym jakie mamy wyobrażenie dotyczące ponownego przyjścia Jezusa. Czy w filmie mamy do czynienia z Mesjaszem czy antymesjaszem czyli Antychrystem? Pastor zaznacza, że serial ze względu na to, iż wymyka się z ram biblijnych może zaskakiwać widzów. Dodatkowo komentowany jest wygląd głównego bohatera Al-Masiha (Mesjasza), który różni się od stereotypowego Jezusa będącego błękitnookim blondynem. Nieco dziwnym jest fakt, że bohater filmu nie jest typowo chrześcijańskim Mesjaszem, lecz przychodzi do wszystkich ludzi.

Ostrzegamy, że w nagraniu pastora pojawiają się spojlery. Vlog pastora poniżej:

Pastor Michał Włodarczyk usługuje w Kościele ICF Bydgoszcz (International Christian Fellowship – Międzynarodowa Wspólnota Chrześcijańska) przynależącego do Kościoła Zielonoświątkowego w RP. Jest mężem Izy oraz ojcem Oli, Ani i Liwii.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: