Strona główna Dzieje się Nie przyjęli księdza po kolędzie. Otrzymali list

Nie przyjęli księdza po kolędzie. Otrzymali list

Nie przyjęli księdza po kolędzie więc przysłał im list
zzdjęcie: bernardyni.net

Mieszkańcy Żyrardowa, którzy nie przyjęli księdza podczas wizyty kolędowej w swoich skrzynkach znaleźli kontrowersyjny list.

Żyrardowianie, którzy nie przyjęli księdza po kolędzie otrzymali od proboszcza obrazek Archanioła Michała oraz list następującej treści:

„Szanowni Państwo,

Nie potrafiliście przyjąć ksiądz w czasie trwania kolędy, ulegając medialnej, zaplanowanej, nierozumnej, szkodliwej akcji niszczenia i deformowania wizerunku Kościoła, autorytetu księdza, wartości które przyniosła człowiekowi, rodzinie i Polsce cywilizacja chrześcijańska.

Bóg widzi Wasze racje, Wasze wybory, motywy działania. Nie chcę z Wami dyskutować. Niech mi wolne będzie jednak zaproponować Wam modlitwę do św. Michała Archanioła na każdy dzień.”

W konsekwencji list wywołał w Internecie różne reakcje, zwykle negatywne. Część internautów w komentarzach uznała to za nachalność większą jak u świadków Jehowy.  Ponadto wiele osób zadeklarowało, iż nie zamierza przyjmować w ogóle księży podczas wizyty kolędowej. Niektórym nie podoba się fakt, iż w czasie wizyty w kartotekach odnotowywane są informacje dotyczące np. miejsca pracy czy sytuacji rodziny. Z pewnością niechęć do przyjmowania księży po kolędzie spowodowana jest złym wizerunkiem księży w Polsce. Zaledwie 33% Polaków pozytywnie ocenia działalność kleru. Według danych z 2019 roku podawanych przez Katolicką Agencję Informacyjną większość Polaków przyjmuje w swoich domach duchownego po kolędzie.

Czy przyjmujesz księdza po kolędzie?

View Results

Loading ... Loading ...

źródło: fakt.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: