Strona główna Dzieje się Bergoglio: Najbogatsi powinni płacić wyższe podatki

Bergoglio: Najbogatsi powinni płacić wyższe podatki

Bergoglio

Jorge Bergoglio oznajmił, że najbogatsi powinni płacić zdecydowanie wyższe podatki. Ma to rzekomo znieść biedę na świecie.

Przywódca Kościoła Katolickiego przemawiał na Papieskiej Akademii Nauk Społecznych. Konferencja odbyła się pod hasłem „Nowe formy solidarności”. W jej trakcie pan Bergoglio oznajmił m.in., że najbogatsi ludzie powinni finansować za swe pieniądze „opiekę medyczną i edukację dla każdego biednego dziecka na świecie poprzez płacenie podatków i/lub filantropię”. Ponadto miał stwierdzić, iż obniżanie podatków to grzech. Nie jest to pierwsza tego typu wypowiedź papieża. Wcześniej raje podatkowe nazwał niemoralnymi i nieuprawnionymi. W konsekwencji socjaliści i komuniści zachwycają się obecną głowa Kościoła Katolickiego.

Po pierwsze Słowo Boże wyraźnie krytykuje wysokie podatki: „Król państwo umacnia sprawiedliwością, niszczy je ten, kto podatkami uciska.” Prz. 29:6. W czasach biblijnych nie do pomyślenia było to by aparat państwa zabierał obywatelom większość ciężko zarobionych pieniędzy. Po drugie Biblia zachęca wyznawców Jezusa do dobrowolnego wspierania potrzebujących: „Każdy niech przeto postąpi tak, jak mu nakazuje jego własne serce, nie żałując i nie czując się przymuszonym, albowiem radosnego dawcę miłuje Bóg” 2Kor. 9:7. Przypominamy, że istnieje takie przykazanie jak „Nie kradnij”. Niestety wielu polityków o nim zapomina i wykorzystują aparat państwa do grabienia obywateli.

Jeśli Franciszkowi tak bardzo zależy na wspieraniu najbiedniejszych to czemu nie sprzeda bogactw Watykanu? „Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz? Albo jak możesz mówić swemu bratu: Pozwól, że usunę drzazgę z twego oka, gdy belka [tkwi] w twoim oku? Obłudniku, wyrzuć najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka twego brata” Mt. 7:3-5

źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się:

1 KOMENTARZ

Comments are closed.