Strona główna Dzieje się List z podziękowaniami od pastora Chołmatowa

List z podziękowaniami od pastora Chołmatowa

Pastor Bahrom Chołmatow napisał list z podziękowaniami
zdjęcie: opendoorsusa.org

Pastor Bahrom Chołmatow napisał list z podziękowaniami dla chrześcijan, którzy wspierali go podczas pobytu w tadżyckim więzieniu.

W połowie grudnia pastor Chołmatow został zwolniony z więzienia 3 miesiące przed ukończeniem odbywania kary za tzw. ekstremizm religijny, gdzie otrzymał wyrok 3 lat pozbawienia wolności. Wówczas wielu chrześcijan wspierało go przez pisanie listów oraz modlitwę. W konsekwencji pastor napisał list z podziękowaniami wszystkim, którzy go wspierali. Poniżej jego treść:

Drodzy bracia i siostry w Chrystusie,

… lata 2017-2019 były latami próby dla naszej wiary i chodzenia z Bogiem, nie tylko dla mojej rodziny, ale dla wielu kościołów chrześcijańskich w naszym kraju. Te wyzwania nauczyły nas większej jedności i zaufania Panu w trudnościach. W czasie uwięzienia wielu chrześcijan z całego świata solidaryzowało się z nami. Świadczą o tym listy pełne słów otuchy, które dotarły do nas wraz z modlitewnym wsparciem. Wielu chrześcijan modliło się za mnie i za moją rodzinę. Zostałem zwolniony z więzienia 18 grudnia 2019 roku. Świętowałem Boże Narodzenie i Nowy Rok z moją rodziną i kościołem. To wydarzenie ucieszyło mnie i wszystkich moich bliskich. Dla wielu była to odpowiedź na ich modlitwy.

Pan powiedział: „Nie zostawię was ani nie opuszczę was”. Bóg objawił się poprzez wielu braci i sióstr. Moja rodzina i ja doceniamy wsparcie modlitewne i przejawy opieki, jakie otrzymaliśmy. Życie po więzieniu wraca do normalności dzięki pomocy przyjaciół. Mój stan fizyczny jest stabilny, a wszystkie badania potwierdzają mój dobry stan zdrowia. […]

Na początku ubiegłego roku mój kościół został zaatakowany przez złych ludzi, a budynek kościoła został skonfiskowany przez sąd. Nasz kościół zbiera się teraz w 40-metrowym kontenerze. Modlimy się teraz o nowy budynek dla naszego kościoła. Prosimy o wsparcie nas w modlitwie. Pan powiedział: „Zawołaj mnie, a usłyszę cię…” (Jeremiasz 33:3). Niech Bóg was wszystkich błogosławi!

Pastor Bahrom i Gulnora Chołmatow

Podsumowanie

W najnowszym rankingu Open Doors Tadżykistan zajmuje 31. pozycję pod względem prześladowania chrześcijan. Najbardziej szykanowani są ci, którzy nawrócili się z islamu. Innymi słowy muszą liczyć się z ogromną inwigilacją i prześladowaniami. Dodatkowo nie brakuje represji ze strony bliskich, dla których porzucenie mahometanizmu to hańba dla rodziny. Ponadto chrześcijanie poniżej 18 roku życia nie mogą legalnie brać udziału w praktykach religijnych.

Po pierwsze zachęcamy do zanoszenia modlitw za prześladowany Kościół. Po drugie namawiamy do udziału w akcji pisania listów do prześladowanych chrześcijan, które organizuje Open Doors. Jak widać są one ogromnym wsparciem.

źródło: opendoors.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: