Strona główna Najnowsze Mirek „Kolah” Kolczyk w programie Ocaleni

Mirek „Kolah” Kolczyk w programie Ocaleni

Mirek
zdjęcie: screen z programu Ocaleni

Chrześcijański raper Mirek „Kolah” Kolczyk wystąpił w programie „Ocaleni” w TVP1, w którym złożył świadectwo nawrócenia oraz kim dla niego jest Jezus.

W programie „Ocaleni” prowadzonym przez Rafała Porzezińskiego jako gość wystąpił Mirek „Kolah” Kolczyk. Opowiadał o czasach swej młodości, gdzie był uzależniony od narkotyków i alkoholu. Te zakazane owoce nazwał ściemą i błędem. Jego życie było ciągłym imprezowaniem.

Wraz z kolegami brał udział w rabunkach. Pewnego razu został przez nich fałszywie oskarżony o kradzież. Po tym wywieźli go do lasu. Tam przywiązali do jego nogi linkę holowniczą, po czym ciągnęli samochodem. Później, gdy po latach spotkał jednego z napastników powiedział, iż mu wybacza po czym go przytulił. Wspomniał również o życiu w squatcie oraz jak wylądował na ulicy. W konsekwencji za kradzieże trafił do więzienia. Po wyjściu na wolność handlował narkotykami. Pewnego razu zwrócił się do Stwórcy słowami: „Boże jeżeli jesteś to pomóż mi, bo ja nie potrafię żyć”. Niedługo później trafił do domu chrześcijan, gdzie w czasie modlitwy powierzył życie Jezusowi. Dzisiaj usługując swym muzycznym talentem przestrzega młodych ludzi przed złą drogą.

Pozostali goście

Mirek Kolczyk nie był jedynym gościem programu. Leszek jako będący na dnie alkoholik miał próby samobójcze. Zaczął uczęszczać na spotkania osób walczących z nałogiem. Ostatecznie odzyskał rodzinę i dzięki Bogu jest szczęśliwym człowiekiem. Innym wspaniałym przykładem jest Mariusz. Z powodu alkoholu nie pamięta większości imprez rodzinnych. W sytuacji gdy jego syn poważnie ucierpiał w wypadku postanowił modlić się własnymi słowami do Boga. Obiecał Mu, że odtąd nie będzie spożywać alkoholu. Z czasem jego syn wrócił do zdrowia, a on sam do dzisiaj nie pije. Poza nimi interesujące świadectwa złożyli jeszcze inni.

Co ciekawe w studiu gościło dwóch pastorów Paweł Bukała oraz Paweł Jarosz. Pierwszy opowiedział historię nawrócenia jak Bóg wyrwał go z „rozrywkowego” trybu życia, w którym codziennością były alkohol i narkotyki. Wspomniał jak nawrócił się w czasie ewangelizacji prowadzonej przez muzyka Davida Pierce’a z zespołu No Longer Music. Dzisiaj prowadzi ośrodek dla osób bezdomnych i uzależnionych „Nowy początek”. Drugi pastor będący dyrektorem ośrodka „Arka” wspomniał o działalności Mirosława. Ponadto opowiedział o swojej pracy z ludźmi uzależnionymi.

Na końcu można było usłyszeć kawał dobrego chrześcijańskiego rapu. Całość programu można obejrzeć klikając TUTAJ.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: