Strona główna Najnowsze Obejrzyj dokument „Boży przemytnicy”

Obejrzyj dokument „Boży przemytnicy”

Boży przemytnicy
zdjęcie: screen z filmu Boży przemytnicy

W TVP Kultura miał premierę program „Boży przemytnicy”. Jest to historia działaczy Open Doors, którzy przemycali Biblie do państw komunistycznych.

Dokument przedstawia historię powstania Open Doors – organizacji pomagającej prześladowanemu Kościołowi w Polsce w czasach socjalizmu. Bohaterowie materiału przez ponad 50 lat byli zaangażowani w udzielanie pomocy chrześcijanom w komunistycznym bloku wschodnim. W konsekwencji udało im się przemycić wiele Biblii i innej literatury chrześcijańskiej. Polska Ludowa przez wiele lat była jednym z głównych kanałów przerzutowych, z którego Słowo Boże przemycano do wielu państw bloku wschodniego. Reżyserami produkcji Boży przemytnicy są Jarosław Giermaziak, Mateusz Mularski, zaś za scenariusz odpowiada Mateusz Mularski. Całość można obejrzeć klikając TUTAJ.

Obecnie Open Doors wspomaga prześladowanych chrześcijan zaopatrując ich w to czego w danym momencie potrzebują. Przekazują w lekarstwa, ubrania, jedzenie oraz Biblie i inne materiały chrześcijańskie. Ponadto zapewniają edukację oraz wsparcie duchowe. Nagłaśniają sytuację prześladowanego Kościoła, organizują różnego rodzaju petycje. Więcej na ich temat można znaleźć na ich stronie www.opendoors.pl.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: