Strona główna Dzieje się Ks. Guz: W czasie mszy nie można się zarazić

Ks. Guz: W czasie mszy nie można się zarazić

Tadeusz Guz uważa, że na mszy nie można się zarazić

Kontrowersyjny ksiądz Tadeusz Guz oświadczył na antenie Telewizji Trwam, iż w czasie mszy nie można się zarazić koronawirusem.

Budzący wiele kontrowersji katolicki kapłan Tadeusz Guz zasugerował w programie „Rozmowy niedokończone”, iż w kościele podczas komunii nie można się zarazić koronawirusem. Ponadto stwierdził, że ręce księdza nie roznoszą wirusów, ponieważ… są święte. Jego wypowiedź zabrzmiała tak:

„Pan Bóg żadnych wirusów nie rozprzestrzenia, bo jest święty. Jego bytowość jest święta zarówno w wymiarze Jego boskości, jak i też w wymierze jego człowieczeństwa. Każdy akt np. w czasie mszy świętej… bo niektórzy się obawiali, że kapłan, który celebruje mszę, gdzie jest modlitwa i komunia święta może zarażać. Kapłan ma po pierwsze konsekrowane dłonie. Po drugie kapłan jako jedyna osoba w zgromadzeniu liturgicznym ma umywane dłonie przy ofiarowaniu darów dla Boga przez naród wierzący. Kapłan ma nie tylko umyte ręce w sensie jakiego oczekuje pan minister zdrowia w Rzeczpospolitej Polskiej, lecz ma umyte ręce w sensie nadprzyrodzonym. Zatem żadne udzielanie komunii świętej do ust nie zagraża ani jednemu Polakowi roznoszeniem jakichkolwiek wirusów, bo to jest akt święty.”

Abstrahując od tego czy obecne ograniczenia dotyczące mszy i nabożeństw mają sens to słowa księdza Guza są niewiele warte. Najlepszym przykładem są badania dotyczące wody święconej z kropielnic pobranej z różnych kościołów do badań. Wykazały iż w 86% przypadków w wodzie znajdowały się niebezpieczne dla zdrowia zarazki m.in.: bakterie kałowe oraz E. coli.

Ksiądz Guz słynie z różnego rodzaju kłamstw i manipulacji chociażby w wypowiedziach na temat protestantyzmu. Manipuluje cytatami Lutra co mu nieraz udowodniono, wygłasza nieprawdy iż według protestantów Bóg jest jedynym grzesznikiem. Ponadto uważa, iż Żydzi dopuszczali się mordów rytualnych.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: