Strona główna Dzieje się Hrabstwo Mendocino zakazuje uwielbienia online

Hrabstwo Mendocino zakazuje uwielbienia online

Hrabstwo Mendocino zakazuje śpiewania w kościołach
zdjęcie: marknehpets.com

Hrabstwo Mendocino w Kalifornii wprowadziło zakaz prowadzenia uwielbienia online w kościołach. Za jego złamanie grozi kara finansowa, a nawet więzienie.

Rada Hrabstwa Mendocino 10 kwietnia oznajmiła: „Ze względu na zwiększone ryzyko zarażenia COVID-19 zabrania się śpiewania lub używania instrumentów dętych, harmonijek ustnych lub innych instrumentów, które mogą rozprzestrzeniać COVID-19 drogą kropelkową, chyba że rejestracja zdarzenia odbywa się w miejscu zamieszkania i dotyczy wyłącznie mieszkańców gospodarstwa domowego lub jednostki mieszkalnej”. Za złamanie tego przepisu można być ukaranym grzywną, więzieniem lub jednym i drugim. Wprowadzone przepisy mają trwać do co najmniej 10 maja. Dotyczą one nie tylko kościołów, ale również sali koncertowych, audytoriów i teatrów.

Rozporządzenie wprowadzone przez hrabstwo Mendocino zostało ostro skrytykowane przez Alberta Mohlera – rektora Seminarium Teologicznego Południowych Baptystów. Uznał on, iż rozumie pewne ograniczenia narzucone kościołom dotyczące zgromadzeń, ale nie rozumie zakazywania śpiewu. Ponadto stwierdził, że te przepisy są sprzeczne z amerykańską konstytucją.

źródło: christianheadlines.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: