Strona główna Dzieje się Izrael: Chrześcijańska telewizja zostanie zamknieta?

Izrael: Chrześcijańska telewizja zostanie zamknieta?

Chrześcijańska telewizja w Izraelu zniknie z anteny?
zdjęcie: newvision.co.ug

Chrześcijańska telewizja nadająca w języku hebrajskim GOD TV może być zamknięta. Oficjalnym powodem ma być prozelityzm skierowany na osoby niepełnoletnie.

Jewish Telegraphic Agency informuje, iż nadający w języku hebrajskim ewangeliczny kanał Shelanu może być zdjęty z anteny. Jego właścicielem jest brytyjska GOD TV, która nadaje w blisko 200 państwach. Niedawno wykupili 7-letnią licencję do nadawania w Izraelu. Problem pojawił się gdy chrześcijańska telewizja spotkała się z zarzutem prozelityzmu niepełnoletnich. Nawracanie osób poniżej 18 roku życia bez zgody rodziców jest w Izraelu zakazane. Ponadto w oświadczeniu GOD TV pojawiła się informacja, że w Shelanu mają pojawiać się nawróceni Żydzi, którzy poznali Mesjasza. W konsekwencji minister komunikacji David Amsalem oznajmił, że absolutnie nie pozwoli by w Izraelu działał jakikolwiek kanał misyjny. Podobnego zdania jest Rada Nadawców Telewizyjnych i Kablowych.

Mimo, że ewangelizacja w tym kraju nie jest łatwa to coraz więcej Żydów nawraca się do Jezusa. W rezultacie powstaje coraz więcej wspólnot żydów mesjańskich. Gorąco zachęcamy do modlitwy o nawrócenie Żydów m.in. przez kanał Shelanu.

źródło: chrześcijanin.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: