Strona główna Dzieje się Poznaj apologetyczny kanał – Apologeticon

Poznaj apologetyczny kanał – Apologeticon

Apologeticon

Na Youtube ruszył kanał Apologeticon. Ma on na celu obronę wiary chrześcijańskiej przed różnymi zarzutami wojujących ateistów.

Apologetyka jest działem teologii mającym na celu obronę wiary i związanych z nią dogmatów. W przypadku apologetyki chrześcijańskiej będzie to obrona chrześcijańskich prawd wiary. Żyjemy w czasach gdzie chrześcijaństwo jest mocno atakowane przez wojujących ateistów. Dlatego powinniśmy znać argumenty pozwalające obronić naszą wiarę. Zresztą apostoł Paweł napisał: „Pana zaś Chrystusa miejcie w sercach za Świętego i bądźcie zawsze gotowi do obrony wobec każdego, kto domaga się od was uzasadnienia tej nadziei, która w was jest.” 1P. 3:15

Dotychczas nakręcono trzy filmy, gdzie trzech ewangelicznie wierzących apologetów dyskutuje na tematy związane z obroną wiary. Oto ich sylwetki:

Stanisław Sylwestrowicz jest misjonarzem i kaznodzieją w II zborze Kościoła Chrześcijan Baptystów w Gdańsku. Zdobył tytuł inżyniera elektroniki na Politechnice Warszawskiej. Ponadto ukończył teologię na Covenant Theological Seminary w St. Louis w Missouri z tytułem MA (tytuł zbliżony do polskiego magistra). Jest autorem książki „(̶N̶i̶e̶) warto rozmawiać ze świadkami Jehowy„.

Michał Prończuk jest pastorem zboru w Kościele Chrześcijan Baptystów w Toruniu. Jest absolwentem takich uczelni jak Ewangelikalna Wyższa Szkoła Teologiczna we Wrocławiu i Wyższego Seminarium Teologicznego w Warszawie (licencjat). Ponadto ukończył filozofię na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika z tytułem magistra. Napisał książkę „Dlaczego ateizm to urojenie?„.

Piotr Kirklewski jest pastorem zboru Boża Góra w Boguszowie Gorcach przynależącego do Kościoła Zielonoświątkowego. Pracuje jako architekt systemów integracyjnych dla brytyjskich agencji rządowych oraz międzynarodowych korporacji . Jest prezesem fundacji „Ulica wie swoje”.

Poniżej prezentujemy jeden z odcinków Apologeticon zatytułowany: Bez Boga obiektywna moralność nie istnieje. Zachęcamy także do polubienia ich fanpejdża na Facebooku.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: