Strona główna Dzieje się Kapliczka w Czechach okupowana przez polskie wojska

Kapliczka w Czechach okupowana przez polskie wojska

Kapliczka w Czechach

Kapliczka w Czechach została zajęta przez uzbrojonych polskich żołnierzy, którzy mieli nie pozwalać się do niej zbliżyć turystom.

Spore zdziwienie spotkało czeskich turystów zwiedzających rejon Osoblažska. Chcąc udać się do kapliczki Maryi w Pelhřimovie ujrzeli polskich żołnierzy okupujących jej okolice. Ponadto wojskowi mieli nie pozwalać zbliżyć się do kapliczki.

Początkowo żołnierze strzegli zamkniętych granic tylko na obszarze Polski. Później przenieśli się z Pielgrzymowa w Polsce przez most na teren czeskiej wsi Pelhřimovy. Ustawili tam punkt kontrolny przed kapliczką. Przy tym wszystkim mieli zabronić do niej dostępu. Wspomniana kapliczka cieszy się sporą popularnością wśród turystów.

Czeski minister spraw wewnętrznych Jan Hamáček oznajmił, iż strona polska miała „nieco inny” pogląd na otwarcie granic niż on. Po nagłośnieniu problemu Ministerstwo Obrony Narodowej zabrało głos w tej sprawie:

„Żołnierze Wojska Polskiego realizują na granicach wsparcie Straży Granicznej. Lokalizacja posterunku była wynikiem nieporozumienia, a nie działaniem celowym i została niezwłocznie skorygowana. Nie jest natomiast prawdą jakoby polscy żołnierze zabronili robienia zdjęć kapliczki, poprosili natomiast o niefotografowanie samego posterunku”.

źródło i zdjęcie: denik.cz

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: