Strona główna Dzieje się Pastorzy Bartosik i Kirklewski o aborcji

Pastorzy Bartosik i Kirklewski o aborcji

Pastorzy Bartosik i Kirklewski

Na youtubowym kanale Apologeticon pastorzy Bartosik i Kirklewski dyskutowali na temat morderstwa prenatalnego zwanego powszechnie aborcją.

W nagraniu pastor Paweł Bartosik rozprawił się z mitami jakoby zapłodniona komórka jajowa nie była człowiekiem. Następnie odniósł się do takich argumentów jak m.in.: „moje ciało, moja sprawa”, „mężczyźni nie mają prawa wypowiadać się o aborcji” lub „to tylko zlepek komórek”. Oprócz powoływania się na Słowo Boże odnosił się do nauki, która wprost głosi, iż życie ludzkie zaczyna się od poczęcia. Poruszono temat osób deklarujących się jako chrześcijanie, które nie widzą nic złego w aborcji.

Dyskutowano także o relacjach chrześcijanie – państwo. Pastor Bartosik zaznaczył, że czym innym jest w pełni świadoma aborcja, a taka której się poddaje nie do końca świadoma matka. Rozmawiano także o ciąży będącej owocem gwałtu. Poruszono kwestię karania przez państwo nie tylko za aborcję. Ponadto rozmawiano również o gwałcicielach, którzy powinni być karani za swój czyn. Pastor Bartosik zaznaczył, że aborcja jest grzechem, który może być wybaczony przez Boga.

Zabijają dzieci - wojna kultur o życie nienarodzonych
Okładka książki pastora Pawła Bartosika „Zabijają dzieci – wojna kultur o życie nienarodzonych.”

Pastor Piotr Kirklewski odwoływał się do ubiegłego wieku, gdzie ateistyczne, totalitarne reżimy dopuszczały aborcję. Zaznaczył, że te reżimy by mordować niewinnych ludzi używały języka dehumanizującego ludzi. Wspomniał, że jako podatnik nie chce finansować mordowania dzieci stąd wymaga od prawodawców zakazu aborcji. Zaznaczył, iż nie istnieje coś takiego jak „prawo neutralne światopoglądowo” i nie ma lepszego kodu moralnego jak etyka chrześcijańska. Dodatkowo zwrócił uwagę, że w Polsce liczba aborcji wobec ciąży z czynu zabronionego (gwałt, kazirodztwo) jest znikoma. Wspomniał o kobietach, które po dokonaniu aborcji popadają w depresję, a niekiedy dopuszczają się samobójstwa.

Całość nagrania

Po pierwsze zachęcamy do śledzenia i subskrybowania kanału Apologeticon. Po drugie niedługo ukaże się książka pastora Bartosika „Zabijają dzieci – wojna kultur o życie nienarodzonych”, do której zakupu serdecznie namawiamy. Mimo, iż pastorzy Bartosik i Kirklewski różnią się w sprawach teologicznych to w tematach społecznych nie boją się zajmować stanowiska w takich sprawach jak aborcja, eutanazja, homoseksualizm. Pastor Paweł Bartosik usługuje w Reformowanym Kościele Ewangelicznym w Gdańsku. Pastor Piotr Kirklewski służy w zborze „Boża Góra” w Boguszowie Gorcach przynależącego do Kościoła Zielonoświątkowego.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: