Strona główna Dzieje się Pielgrzymuje z krzyżem przez Polskę

Pielgrzymuje z krzyżem przez Polskę

zdjęcie: fakt.pl

W polskich mediach głośno zrobiło się o panu Michale Ulewińskim, który pielgrzymuje z krzyżem przez Polskę. Czy jego działalność ma sens?

Michał Ulewiński jest gorliwym katolikiem, który pragnie zbawienia wielu Polaków. Z tego powodu ubrany w albę pielgrzymuje przez Polskę nosząc ogromny krzyż. Pielgrzym chce aby w ten sposób naród polski odwrócił się od grzechów i zwrócił się do Jezusa.

Czy ta działalność ma sens? Z jednej strony akcja ma na celu zwrócić oczy Polaków w stronę Boga. Możliwe, że jego czyny zmuszą wielu ludzi do refleksji. Wszak widok młodego człowieka niosącego ogromny krzyż nie jest codziennością. Czy to się uda? Oby tak było. Z drugiej strony pan Ulewiński twierdzi, że idąc z krzyżem przez Polskę podjął pokutę za każdego Polaka. Czy jest to właściwe myślenie?

Po pierwsze pokuta (gr. metanoia) oznacza nic innego jak przemianę myślenia z odwróceniem się od grzechów. Pokuta to zmiana postrzegania rzeczywistości z punktu widzenia grzesznika do punktu Bożego. Dla przykładu pokuty dokonał człowiek, który uznał cudzołóstwo za zły czyn, wcześniej nie widząc w tym nic złego. Niestety w katolickiej Polsce pokuta kojarzy się z pewnego rodzaju zadośćuczynieniem Bogu przez różnego rodzaju czyny, a nawet z karą za grzechy. W Biblii za grzechy ludzkości Jezus cierpiał na krzyżu i Jego ofiary nie można polepszyć. Po drugie nie ma w Słowie Bożym żadnego przykładu by ktoś mógł wykonywać pokutę za drugą osobę czy cały naród. Każdy indywidualnie odpowie za siebie.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: