Strona główna Dzieje się Pastor Bartosik podważa chrześcijańskość Kościoła Nowego Przymierza

Pastor Bartosik podważa chrześcijańskość Kościoła Nowego Przymierza

Paweł Bartosik o Kościele Nowego Przymierza

Pastor Paweł Bartosik z Ewangelicznego Kościoła Reformowanego poruszył na Youtube doktryny Kościoła Nowego Przymierza w Lublinie. Stwierdził, że nie są chrześcijanami.

Pastor Bartosik już wcześniej na swoim blogu poruszył temat budzącego wiele kontrowersji Kościoła Nowego Przymierza i ich lidera Pawła Chojeckiego. Odniósł się konkretnie do nauczania o Trójcy Świętej oraz natury Jezusa. Niedawno zamieścił też nagranie na Youtube. Wspomina, że trzykrotnie zwracał się do Pawła Chojeckiego o doprecyzowanie swego wyznania wiary jakie widniało na ich stronie internetowej. Zrobił to dwa razy prywatnie, a raz publicznie na Facebooku. Lider Kościoła Nowego Przymierza nie odniósł się ani razu do stawianych pytań. Bartosik zaznacza, iż wydźwięk wcześniejszego wyznania wiary lubelskiej wspólnoty sugerował, że może być więcej osób niż trzy Osoby Boskie. Potem treść wyznania została nieco zmieniona, ale nie przez Pawła Chojeckiego, lecz przez jednego z sympatyków. Sam Paweł Bartosik miał styczność z byłymi członkami Kościoła Nowego Przymierza czy działaczy klubów Idź pod prąd. Co ciekawe próżno szukać w nauczaniu Chojeckiego tematu Trójcy Świętej.

Ponadto pastor Bartosik odniósł się do nagrania, w którym Chojecki powiedział: „Jezus odarł się z majestatu i przyszedł z zewnątrz podobny do człowieka (…). Owszem, upodobnił się w zewnętrznym wizerunku do człowieka. Przyszedł na ziemię w postaci człowieka, ale nie jest człowiekiem„. Biblia wyraźnie naucza, że Jezus jest nie tylko Bogiem, ale również człowiekiem: „Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus.” 1Tm 2:5.

Wypowiedź Pawła Chojeckiego

Pastor Bartosik zaznaczył, że wiara w Trójcę i kwestia o naturze Jezusa nie są jakąś sprawą drugorzędną, ale podstawą wiary chrześcijan. Zaznaczył także, iż Paweł Chojecki jest niemal jak guru sekty. Póki co lider kontrowersyjnej wspólnoty nie odniósł się w żaden sposób do zarzutów. Poniżej wypowiedź pastora Pawła Bartosika.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: