Strona główna Najnowsze Nawrócony Żyd – Mottel Belastone

Nawrócony Żyd – Mottel Belastone

zdjęcie: screen z filmu

Nawrócony Żyd – Mottel Belastone opowiada w poniższym filmie jak poznał Jezusa gdy z ciekawości sięgnął po Nowy Testament.

Z początku filmu opowiadał o swoim żydowskim życiu. Mówił o tym co jest charakterystyczne dla religijnych Żydów: ubiór, święta, obrzędy, spożywanie koszernego jedzenia itd. Jako Żyd niewiele wiedział o Jezusie. Nawet wyobrażał sobie, iż Jezus był… Włochem, ponieważ katolicy jakich znał byli akurat Włochami. Nie wiedział, że Nowy Testament został spisany przez Żydów. Ponadto twierdził wręcz, że jest to bardzo antysemicka księga. Dziadkowie wręcz mówili mu by trzymał się z dala od Nowego Testamentu.

Ciekawość jednak zwyciężyła i potajemnie w Bibliotece sięgnął po Nowy Testament. Przeżył ogromne zdziwienie, że jest to historia spisana przez Żydów o Żydach. Lektura Pisma Świętego bardzo go wciągnęła. Odkrył, że Jezus jest oczekiwanym mesjaszem, a nie zdrajcą narodu jak uważa wielu Żydów. Stwierdza, że najbardziej żydowską czynnością jaką mógł zrobić to uwierzyć w Jezusa.

Jako nawrócony Żyd początkowo ukrywał swą wiarę w Jezusa przed ojcem. Gdy to zrobił jego tata podszedł do sprawy bardzo sceptycznie. Jednak po czasie sam zaczął czytać Nowy Testament i podobnie jak syn uwierzył w Jezusa. Obecnie Motel Belastone jest dyrektorem Messengers Messianic Fellowship (Posłańcy Wspólnoty Mesjanistycznej). Jest także profesorem judaistyki mesjanistycznej.

źródło: www.oneforisrael.org

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: