Strona główna Dzieje się Bluźniercze autobusy w Islandii

Bluźniercze autobusy w Islandii

Bluźniercze autobusy w Islandii
zdjęcie: https://www.facebook.com/claus.in.iceland/

Bluźniercze autobusy zaczęły jeździć po ulicach Reykjaviku w Islandii. Autorem blasfemii jest… Państwowy Kościół Islandii.

Może się to wydawać szokujące niemniej tzw. Ewangelicko-Luterański Kościół Islandii postanowił bluźnierczo rozreklamować szkółkę niedzielną dla dzieci. Na plakacie przedstawiono stereotypowego długowłosego Jezusa ubranego w białą suknię. Można by przymknąć oko na pozycję tańczącą, ale ukazano Go z dużymi, kobiecymi piersiami. Ponadto w tle widać tęczę, która wiadomo z jakimi środowiskami powszechnie się kojarzy.

Tak wygląda kontrowersyjny plakat. Zdjęcie: icelandmonitor.mbl.is

Plakat wcześniej pojawił się na Facebooku oraz oficjalnej stronie internetowej tzw. Kościoła Islandii. Ze względu na kontrowersje jakie wywołał szybko został usunięty. Nie przeszkodziło to jednak by w tak bluźnierczy sposób reklamować się na autobusach jeżdżących po islandzkich ulicach. Jeden z nich został zdewastowany, gdzie zamalowano (zdrapano?) obrzydliwą postać mającą symbolizować Chrystusa. Bluźniercze autobusy wywołały negatywny odbiór wielu ludzi. Na kampanię reklamową wydano 2 miliony islandzkich koron (około 55200 zł).

Ktoś zdewastował autobus. Zdjęcie: frettabladid.is

Praktyka ta podobna jest do pseudokatolickiej teologii wyzwolenia bardzo popularnej w Ameryce Południowej. Tam Jezusa często przedstawia się jako komunistycznego rewolucjonistę. Dzisiaj w erze szalejącego marksizmu kulturowego ukazuje się Go jako radosnego zboczeńca. Przykro patrzeć na to w jakim kierunku idą organizacje, które kiedyś były Kościołami szanującymi Biblię. Pseudokościół wyraził ubolewanie z powodu urażenia niektórych osób, ale ostatecznie nie przeprosił. Zaznaczają, że tym plakatem pragnęli promować… różnorodność i otwartość.

źródło: icelandmonitor.mbl.is i frettabladid.is

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: