Strona główna Dzieje się Polscy pastorzy o nielegalności aborcji eugenicznej

Polscy pastorzy o nielegalności aborcji eugenicznej

Polscy pastorzy o aborcji
zdjęcie: brownpelicanla.com
Polscy pastorzy na portalach społecznościowych zabrali głos w sprawie wyroku Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego tzw. aborcji eugenicznej.

Trybunał Konstytucyjny uznał, że tzw. aborcja z przyczyn eugenicznych jest sprzeczna z Konstytucją Rzeczpospolitej Polskiej. W konsekwencji wywołało to skrajne emocje wśród Polaków. Głos w tej sprawie zabrali również polscy pastorzy.

Pastor Jarosław Bagiński z Chrześcijańskiej Wspólnoty Przymierze w Zielonej Górze: „Jako naśladowca Jezusa Chrystusa jestem za ochroną życia. Wierzę, że każde życie jest cenne dla Boga i też powinno być dla nas.”

Pastor Samuel Skrzypkowski z I Zboru Chrześcijan Baptystów w Warszawie: „Trybunał Konstytucyjny orzekł większością głosów, że aborcja eugeniczna jest niezgodna z Konstytucją, przeciw było 2 sędziów! Niby nic wielkiego, bo przecież to oczywiste, że nie można zamordować kogoś dlatego, że jest chory, a jednak w dzisiejszych czasach w kulturze zachodu to bardzo ważna decyzja. Teraz czas wykazać się odpowiedzialnością i troską o niepełnosprawnych!”

Pastor Piotr Kirklewski ze Zboru Kościoła Zielonoświątkowego Boża Góra w Boguszowie Gorcach: „22.10.2020 zakończył się w Polsce barbarzyński proceder aborcji eugenicznej.”

Pastor Michał Prończuk z Kościoła Chrześcijan Baptystów w Toruniu: „Według lewicy łamaniem praw człowieka jest zakaz mordowania bezbronnych ludzi!!”

Pastor Sławomir Ciesiółka z Kościoła Droga w Inowrocławiu: „Powiedzmy sobie wprost, matka (rodzice), którzy wobec swojego nienarodzonego dziecka podejmują decyzję o aborcji (niezależnie od sytuacji), tak naprawdę podejmują decyzję o zakończeniu życia człowieka, a to zawsze było i jest definiowane jako morderstwo. Dla chrześcijanina powinno to być jasne, że Bóg uważa dziecko w łonie za taką samą istotę ludzką jak w pełni rozwiniętego, dorosłego człowieka. O ile mogę zrozumieć człowieka, który nie wierzy w Boga, nie zna Go i nie jest świadomy tego, że to On powołuje do życia, to przeraża mnie postawa wielu chrześcijan, którzy uważają podobnie jak zwolennicy aborcji, że jest czas, są sytuacje, w których można podjąć bezwzględną decyzję o morderstwie dziecka. Dla takich chrześcijan (zwolenników aborcji) mam tylko jedną radę „nawróć się” Przyjacielu!” Jest to fragment z bloga. Całość można przeczytać po kliknięciu w nazwisko pastora.

Pastor Paweł Bartosik z Ewangelicznego Kościoła Reformowanego w Gdańsku: „Od wczoraj okazuje się, że nawet zwolennicy prawa do aborcji używają określenia „dzieci” wobec chorych na etapie prenatalnym. Tym razem wrażliwie i „miłosiernie” chcą uchronić te (jednak) dzieci przed cierpieniem. Jak? Zabijając je.”

Pastor Bartłomiej Kurylas z Kościoła Nowe Narodzenie w Tarnowskich Górach: „Czy to dobrze ze prawnie zostanie zakazane mordowanie dzieci podejrzanych o chorobę? Dla tych 42 milionów dzieci zabitych z powodu podejrzenia o chorobę w 2019 roku bardzo dobrze. Czy dobrze dla matek? Jakich matek? Matka nie zabija dziecka, chyba że dojdziemy do wniosku, że jak jakieś dziecko rozchoruje się już po urodzeniu to jako leczenie zaproponujemy śmierć. Poza tym, nie zabroniono dzieci zostawić, oddać, a nawet porzucić – zabroniono jedynie zabić. A co z dziećmi poczętami w wyniku gwałtu? Karą dla gwałciciela nie jest śmierć dziecka. A co ciążami z przypadku przeszkadzającymi w karierze, edukacji? Nie da się uprawiać seksu bezobjawowo, nie ma dzieci z przypadku. Dzieci się biorą z seksu, nie z pola i kapusty. Czy to dobry czas na takie ustawy? Lepszego nie ma, podobno wszyscy jesteśmy zobowiązani do dbania o zdrowie i życie innych osób. Ehhhhh… my po prostu chcemy ratować swoje życie i chcemy żeby nasze życie było chronione prawem, inne niekoniecznie. Swoją drogą – jak to jest, że jedna komórka na marsie to życie, ale dziecko w łonie matki to część jej macicy?”

Pastor Andrzej Cyrikas ze zboru Chrześcijańskiej Wspólnoty Ewangelicznej w Bielsku-Białej: „We wtorek modliliśmy się o Polskę, a w środę Trybunał Konstytucyjny uznał, co oczywiste, że nie wolno mordować nienarodzonych dzieci, chociażby były chore. I mamy prawdziwy cud, w tym zwariowanym czasie! Oczywiście liberałowie i lewacy się wściekli, ale to mnie nie dziwi. Natomiast po raz kolejny objawili się niby chrześcijanie, którzy uznali ten wyrok za haniebny, albowiem uważają, że chore dzieci należy w łonie matki rozrywać na kawałki i wyrzucać resztki na śmietnik. Po raz kolejny dostarczyli dowodów na konieczność budowy nowego Kościoła, bo ten, który reprezentują, z Chrystusem nie ma nic wspólnego! Módlmy się o Polskę, a zobaczymy kolejne cuda.”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: