Strona główna aborcja Obsesja nietolerancyjnego Izraelity każe mu wykrzykiwać rasistowskie hasła pod adresem wyznawców Baala

Obsesja nietolerancyjnego Izraelity każe mu wykrzykiwać rasistowskie hasła pod adresem wyznawców Baala

Izraelici czcili Baala
zdjęcie: reformationcharlotte.org

STAROŻYTNY BLISKI WSCHÓD – Pomimo względnego pokoju i dobrobytu w królestwie Judy, jeden z Izraelitów nie przestaje mówić o tym, jak straszne jest utrzymywanie na wyżynach miejsc kultu Baala i Aszery. Człowiek o ograniczonym umyśle, obsesyjnie zainteresowany wyłącznie jedną i tą samą kwestią, zażądał niedawno od lokalnych przywódców, a nawet od samego króla, zburzenia miejsc kultu i powrotu do służenia wyłącznie Bogu Izraela. Fanatyk ów, z jakiegoś powodu uważa, że ​​ten jeden problem jest najważniejszy.

Jeden z lokalnych zarządców odpowiedział temu człowiekowi, mówiąc: „Zgadzam się, że kult Baala może nie być najlepszym rozwiązaniem dla ludu Bożego, ale istnieją przecież inne sposoby, aby z nim walczyć niż tylko burzenie miejsc kultu. Jeden z wykresów, które widziałem, wskazywał, że w ciągu ostatnich dziesięciu lat ilości wyznawców Baala w Izraelu znacząco się zmniejszyła. Liczba ofiar składanych Baalowi jest dziś znacznie niższa niż za panowania poprzednich królów”.

Inny lokalny przywódca bronił kultu Aszery w następujących słowach: „Zburzenie posągów Aszery i zniszczenie miejsc kultu, nie musi automatycznie oznaczać, że ​​ludzie przestaną czcić obcych bogów. Po prostu zrobią to gdzieś w bocznej uliczce. Lepszą opcją jest zapewnienie im bezpiecznego miejsca, w którym będą mogli czcić Baala w sposób określony przez przepisy ustalone przez miejscowych urzędników ”.

Sąsiad mężczyzny stwierdził: „Jeśli nie chcesz czcić Baala, to po prostu nie czcij Baala. Dlaczego przeszkadza ci gdy robią to inni ludzie?”

Niestety. Wszelkie argumenty okazały się nieskuteczne wobec uporu mężczyzny, który podtrzymuje swoje stanowisko i wciąż gromadzi zwolenników w oparciu o tą jedną kwestię.

źródło: babylonbee.com
Tłumaczył Piotr Kirklewski

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: