Strona główna Dzieje się Gwałtowanie wzrosło zainteresowanie apostazją

Gwałtowanie wzrosło zainteresowanie apostazją

Zainteresowanie apostazją
zdjęcie: thaipbsworld.com
Zainteresowanie apostazją wzrosło w ostatnim czasie o czym świadczą statystyki Google i licznie pojawiające się artykuły największych mediów.

Według danych z Google Trends internauci często wpisywali w wyszukiwarce termin „apostazja”. Zainteresowanie apostazją wzrosło z powodu orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, który uznał, iż aborcja z przyczyn eugenicznych jest w Polsce sprzeczna z Konstytucją.

W związku z tym doszło do ogromnego szumu medialnego i niezadowolenia części społeczeństwa. Pikiety zaczęły przekształcać się w burdy. Niektórzy zaczęli zakłócać msze i dopuszcili się aktów wandalizmów wobec katolickich świątyń. Na portalach społecznościowych Polacy ciągle piszą o aborcji. Wielu zwolenników aborcji i tzw. kompromisu aborcyjnego w ramach sprzeciwu postanowiło opuścić Kościół Katolicki. Ponadto temat apostazji pojawił się w ostatnim czasie wśród takich mediów jak: Polsat, Tok FM, Onet, Radio Zet, NaTemat, Newsweek, Super Expres, Radio Eska i wiele innych co zwiększyło zainteresowanie apostazją.

JAK DOKONAĆ AKTU APOSTAZJI?

Obecnie procedura jest dużo łatwiejsza niż kilka lat temu gdy wymagano świadków. Po pierwsze należy udać się do parafii zamieszkania z aktem chrztu. Jeśli sie go nie posiada to jego odpis można uzyskać w parafii, gdzie było się ochrzczonym. Apostazji można dokonać jedynie przed proboszczem, z którym dobrze się wcześniej umówić. Oczywiście wymagany jest dokument potwierdzający twoją tożsamość. Akt apostazji musi być złożony przynajmniej w trzech egzeplarzach. Jeden dla apostaty, drugi dla proboszcza, trzeci dla biskupa. Sprawy nie można załatwić listownie czy mailowo. Wola apostaty musi zostać odnotowana w księdze chrztów. W sytuacji gdy księża robiliby problemy warto zadzwonić do kurii.

Konsekwencje czynu są takie, iż akt apostazji pociąga za sobą ekskomunikę. Osoba ekskomunikowana nie może być dopuszczana do sakramentów. Nie może być chrzestnym czy świadkiem bierzmowania. Taka persona nie będzie mogła być pochowana na katolickim cmentarzu przez katolickiego księdza. Samo zawarcie związku małżeńskiego staje się utrudnione jeśli drugą stroną jest katolik czy katoliczka. Wówczas wymagana jest zgoda biskupa na ślub kościelny.

Zainteresowanie apostazją
Jak widać w ostatnim czasie wzrosło zainteresowanie apostazją.

Ostatnimi czasy termin „apostazja” cieszył się ogromną popularnością w wyszukiwarce w roku 2007. Można to wytłumaczyć wydaniem płyty przez zespół Behemoth o nazwie „The Apostasy”. Następnie w roku 2012 środowisko polityczne Janusza Palikota promowało apostazję zachęcając do niej. Niemniej największą liczbę zapytań o apostazję było w roku 2019. Prawdopodobnie przyczyną tego był film braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu”. Ponadto bardzo dużo zapytań o apostazję było po deklaracji piosenkarki Margaret, która w mediach jako przyczynę podała m.in. negatywny stosunek Kościoła Katolickiego do masturbacji.

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: