Strona główna Najnowsze Andrzej Cyrikas – Zabijać i mordować

Andrzej Cyrikas – Zabijać i mordować

Kazanie Zabijać i mordować
zdjęcie: Facebook

Pastor Andrzej Cyrikas wygłosił kazanie pt. „Zabijać i mordować” dotyczące kultury śmierci jaka funkcjonuje w naszym kraju.

Usługa pastora Cyrikasa jest dość kontrowersyjnie zatytułowana, ale trafnie opisuje sytuację w naszym kraju. Na ulicach Polski nie brakuje ludzi domagających się legalnej możliwości mordowania dzieci w łonach matek. Pastor nie bał się nazwać uczestników takich manifestacji dziczą patrząc na to jak się zachowują i jakie hasła wygłąszają.

Ponadto zaznaczył, że pośród osób deklarujących się jako ewangeliczni chrześcijanie nie brakuje takich, które opowiadają się za prawem do mordowania dzieci. Podał przykłady wypowiedzi i wpisów kobiet deklarujących się jako chrześcijanki nazywając je „niepoważnymi paniami”. Zaznaczył, że do niedawna u polskich protestantów kwestia stosunku do życia ludzkiego była taka sama we wszystkich denominacjach. Obecnie wiele Kościołów dla ludzi pogubionych nie ma żadnej oferty. Zwrócił uwagę, że także katolicyzm, który zawsze twardo stał za życiem ulega w tej sprawie zwiedzeniu. Przyczyną tego wszystkiego jest nieznajomość Pisma Świętego. Kościół powinien głosić brutalną prawdę, gdyż to jest wyraz prawdziwej chrześcijańskiej miłości.

Zaznaczył, że Kościół powinien tworzyć kulturę życia, a nie śmierci. Kulturę życie zdefiniował jako pomoc dla niepełnosprawnych i troskę o chore dzieci. Przeciwieństwem tego jest kultura śmierci. Jako przykład podał działania socjalisty Adolfa Hitlera. Zaczął się zastanawiać w jakim kierunku Polska pójdzie dalej. Poniżej całe kazanie „Zabijać i mordować”.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: