Strona główna Najnowsze Świadectwo nawrócenia byłego alkoholika Andrzeja Góry

Świadectwo nawrócenia byłego alkoholika Andrzeja Góry

świadectwo nawrócenia Andrzeja Góry

W programie Łukasza Czarnoty „Biblijne chrześcijaństwo” na Youtube pojawiło się świadectwo nawrócenia byłego alkoholika Andrzeja Góry.

Na samym początku Andrzej Góra wspomina o swym dzieciństwie. Mówi o kłopotach jakie były w jego domu. W wieku 13 lat uzależnił się od alkoholu. W konsekwencji pojawiły się różne konflikty z prawem. Ze względu na ciągłe sprawianie problemów trafił do poprawczaka. Jako nastolatek spędził łącznie około 5 lat w zakładach poprawczych. Z czasem zmarł jego ojciec. Walcząc ze swymi problemami wszył sobie esperal. Niemniej gdy przestał działać wrócił do nadużywania alkoholu. Z czasem pojawiły się poważne problemy zdrowotne.

Jego mama nawróciła się gdy miał 13 lat. Sam Andrzej zauważył jak zmieniało się jej życie, ale nie był wówczas zainteresowany Bogiem. Gdy pewnego razu wracał z mamą ze szpitala to zatrzymali się u znajomej mamy, która także była nowonarodzoną chrześcijanką. Obie wówczas modliły się za Andrzeja. Następnego dnia odprowadziła go na autobus z jego najmłodszym 4-letnim bratem. Wówczas chłopiec podbiegł do Andrzeja. Przytulając się powiedział słowa: „Kocham cię”. Andrzej był w szoku słysząc to, gdyż chłopiec wcześniej bywał świadkiem jego napadów agresji pod wpływem alkoholu. Wracając do domu otarł się o śmierć, gdzie niemal został stratowany przez ciężarówkę, która miała wypadek.

Gdy jego mama go odwiedziła zadała pytanie: „Jak długo zamierzasz to ciągnąć?”. Andrzej wówczas wybuchnął płaczem. Oboje zaczęli się modlić. Po pewnym czasie znów popadł w picie alkoholu, sięgał po denaturat. Jego mama wezwała pogotowie. Po wyjściu ze szpitala sam się zwrócił do Boga o pomoc. Prosił Boga o ratunek lub śmierć, gdyż całkowicie miał dość takiego życia. Następnego dnia obudził się całkiem trzeźwy. Nie miał żadnych objawów związanych z nadużywaniem alkoholu. Ponadto Jezus uwolnił go od wielu lęków. W rezultacie idąc za Bogiem przyjął chrzest, zaczął modlić się na językach. Obecnie ma żonę, z którą wspólnie usługują. Poniżej jego świadectwo nawrócenia.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: