Strona główna Dzieje się Szczepienia na terenie katolickich parafii

Szczepienia na terenie katolickich parafii

Szczepienia w kościołach
zdjęcie: apnews.com

1 sierpnia odbyły się szczepienia na terenach parafii katolickich. Zwykle odbywały się w salkach lub przed wejściem do kościołów.

Bazując na danych ze stron urzędów wojewódzkich zrobiliśmy listę województw, na terenie których miały odbyć się akcje szczepień przeciwko COVID-19 przy kościołach. Oto ona:

Województwo pomorskie

Na terenie województwa pomorskiego można było się zaszczepić w salce katechetycznej Parafii św. Elżbiety w Pinczynie. Ponadto miejscem szczepień było Oratorium św. Jana Bosko przy Parafii św. Piotra i Pawła w Główczycach czy dom katechetyczny Parafii Świętej Trójcy w Sulęczynie. Dom katechetyczny został również użyczony przez Parafię pw. Wszystkich Świętych w Skórczu. Przyjęcie szczepionki było również możliwe na placu św. Wojciecha w Tuchomiu i na parkingu przy Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. Rozalii z Palermo w Wierzchucinie. Udział w akcji wzięła także Parafia św. Jerzego w Tychnowach.

Województwo wielkopolskie

Szczepienia odbyły się na terenie 10 parafii. Były to: Parafia pw. św. Jakuba Większego Apostoła w Święciechowie, Parafia pw. św. Stanisława Biskupa w Rydzynie, Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Fatimskiej w Turku Obrzębinie, Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Dobrej, Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Kole, Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kłodawie, Parafia św. Michała Archanioła w Umieniu, Parafia pw. Świętego Krzyża w Brzezinach, Parafia pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Iwanowicach, Parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Koźminku.

Województwo śląskie

12 parafii użyczyło swe terytorium do akcji szczepień. Są to: Parafia Matki Boskiej Częstochowskiej w Knurowie, parafia Wniebowzięcia NMP w Wielowsi, Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej, Parafia Świętej Barbary w Czechowicach-Dziedzicach, Parafia św. Wojciecha w Jeleśni, Parafia św. Wawrzyńca i św. Kazimierza Królewicza w Rajczy, Parafia św. Klemensa w Ustroniu, Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP w Opatowie, Parafia św. Jakuba Apostoła w Dąbrowie Zielonej, parafia św. Józefa Oblubieńca NMP we Wręczycy Wielkiej,  Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Miedźnie oraz Parafia św. Marcina w Kłomnicach.

Województwo mazowieckie

W konsekwencji punkty szczepień można było znaleźć na terenie 10 parafii. Były to: Parafia św. Stanisława Biskupa Męczennika i Aniołów Stróżów w Zbuczynie, Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Wiśniewie, Parafia św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Klukowie, Parafia św. Leonarda w Łopacinie, Parafia św. Onufrego w Staroźrebach, Parafia Miłosierdzia Bożego w Łęgu Starościńskim, Parafia pw. Wszystkich Świętych w Gozdowie, Parafia pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Lipnikach, Parafia św. Wawrzyńca w Głowaczowie, Parafia św. Jana Chrzciciela w Jastrzębiu.

Województwo małopolskie

5 parafii postanowiło udostępnić swój teren. Szczepienia odbyły się w: Parafii Najświętszego Poczęcia Maryi Panny w Spytkowicach, w Parafii pw. Najświętszego Imienia Maryi w Laskowej, na parkingu Parafii św. Sebastiana w Niedźwiedziu, w Parafii Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych w Ropie oraz Parafia św. Józefa Oblubieńca w Luszowicach.

Województwo lubelskie

W tym województwie szczepienia odbyły się na terenie 5 parafii. Parafia pw. Narodzenia NMP w Białej Podlaskiej udostępniła teren swego placu. To samo zrobiły Parafia pw. Świętej Rodziny w Chełmie oraz Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krynicach i Parafia pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Obszy. Ponadto swój teren udostępniała Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Sitnie.

Województwo podlaskie

Tutaj udział wzięło 10 parafii katolickich i 1 prawosławna. Oto one: Parafia pw. Bożego Ciała w Łomży, Parafia pw. Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie, Parafia Rzymskokatolicka pw. Chrystusa Króla w Suwałkach, Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia NMP w Krypnie, Parafia Matki Boskiej Częstochowskiej i św. Kazimierza w Mońkach, Parafia Nawiedzenia NMP w Sejnach, Parafia św. Jana Pawła II w Grajewie, Parafia Rzymskokatolicka pw. Zwiastowania Maryi Panny w Dobrzyniewie Kościelnym, Parafia Wniebowzięcia NMP w Siemiatyczach, Parafia pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Dąbrowie Białostockiej, Parafia Prawosławna pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Siemiatyczach.

Województwo kujawsko-pomorskie

Tutaj 3 parafie zaangażowały się w akcję szczepień. Były to: Parafia św. Mikołaja w Gąsawie, dom pielgrzyma należący do Parafii św. Bonawentury w Starogardzie oraz dawna sala katechetyczna Parafii św. Bartłomieja w Szczepanowie.

Województwo opolskie

10 parafii postanowiło użyczyć swój teren do akcji szczepień. Są to: Rzymskokatolicka Parafia pw. Ducha Świętego i NMP Matki Kościoła w Kędzierzynie-Koźlu, Parafia św. Mikołaja w Krapkowicach, Parafia św. Wawrzyńca w Strzelcach Opolskich, Parafia św. Tomasza Apostoła w Kietrzu, Parafia Bożego Ciała w Oleśnie, Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kluczborku, Parafia Matki Bożej Bolesnej w Nysie, Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Prudniku, Parafia św. Apostołów Piotra i Pawła w Opolu oraz Parafia bł. Czesława w Opolu.

Województwo łódzkie

Tutaj udział w akcji szczepień włączyło się 6 parafii oraz 2 klasztory. Były to: Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Opocznie, Kościół Św. Mikołaja w Żarnowie, Kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Mierzycach, Kościół parafialny pw. św. Urszuli i Jedenastu Tysięcy Dziewic w Strońsku, Parafia Rzymsko-Katolicka Wszystkich Świętych w Sieradzu, Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP w Żytnie, Klasztor oo. Bernardynów w Warcie oraz Klasztor oo. Franciszkanów w Brzezinach.

Województwo dolnośląskie

W przypadku tego województwa ciężko znaleźć informacje na stronie Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego. W każdym razie udało się ustalić, iż we Wrocławiu dwie parafie miały użyczyć swój teren. Miały to być: Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Jadwigi Śląskiej we Wrocławiu-Leśnicy oraz Kościół pw. św. Andrzeja Boboli we Wrocławiu.

Województwo świętokrzyskie

Nie udało się ustalić parafii, w których miały odbyć się szczepienia. Jak podaje portal kielce.tvp.pl udział wzięło 10 parafii. Były one z następujących miejscowości: Mąkoszyn, Chęciny, Łopuszno, Skalbmierz, Tarłów, Mniów, Ćmińsk, Strawczyn, Piekoszów, Szydłów.

Województwo warmińsko-mazurskie

10 parafii wzięło udział w akcji szczepień przeciw COVID-19. Oto one: Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olsztynie, Parafia św. Józefa w Olsztynie, Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej w Gietrzwałdzie, Parafia św. Rafała Kalinowskiego w Ełku, Parafii św. Wojciecha w Elblągu, Parafia św. Józefa w Pasłęku, Parafia pw. Trójcy Przenajświętszej w Morągu, Parafia św. Brata Alberta w Iławie, Parafia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Lubawie, Parafia św. Tomasza Apostoła w Nowym Mieście Lubawskim.

Nie udało się znaleźć informacji dotyczących województw: lubuskiego, zachodnio-pomorskiego oraz podkarpackiego.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: