Strona główna Najnowsze Pastor Cyrikas o dostępie do broni

Pastor Cyrikas o dostępie do broni

Pastor Cyrikas o dostępie do broni
zdjęcie: taiwanenglishnews.com

Na Youtube pojawiło się nagranie, w którym pastor Andrzej Cyrikas na podstawie Pisma Świętego mówi o dostępie do broni.

Wielu chrześcijan jest przeciwko dostępowi do broni. Spora część krzywo spogląda na służbę w wojsku lub w policji. Pastor Cyrikas zauważył, że Jan Chrzciciel i Jezus nic nie mieli przeciwko służbie w wojsku choć mieli styczność z żołnierzami. Ponadto podał przykład nawróconego setnika Korneliusza, któremu nikt nie zabronił posługiwać się bronią. Dodatkowo pacyfizm nazwał ideologią wywodzącą się z komunizmu.

Zwrócił uwagę, iż ci co głoszą, że chrześcijanie się bronić nie muszą, bo Bóg nas będzie bronił pierwsi pozamykali kościoły w związku z pandemią. Wytknął im tu hipokryzję, że sami zaczęli się bronić przed koronawirusem choć nie powinni się bronić według swej teologii. Dodatkowo wspomniał o dyskusji z pewnym pacyfistycznym chrześcijaninem, któremu powiedział, że „każdy chrześcijanin powinien korzystać z broni mądrze i odpowiedzialnie”. Dodatkowo pastor zapytał się przy żonie tego chrześcijanina czy gdyby ktoś chciał zgwałcić jego żonę to czy by jej bronił. Tutaj odpowiedź pacyfisty zabrzmiała: „Nie”.

Zaznaczył, że Polska jest jednym z najbardziej rozbrojonych państw w Europie co jest następstwem komunizmu. Zauważył, iż każdy Polak ma dostęp do noży i jakoś masowo się nie tniemy. Zwrócił uwagę, że bandyta zawsze zdobędzie broń. Ponadto dodał, że prawo powinno pozwalać na posiadanie broni ludziom zdrowym psychicznie. Poniżej nagranie o dostępie do broni. Zapraszamy również do poniższej sondy.

Czy chrześcijanin powinien być pacyfistą?

View Results

Loading ... Loading ...

ZOBACZ TAKŻE: Pastor Bartłomiej Kurylas o prawie do obrony

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: