Strona główna Dzieje się Pastor Byrt zbiera narty i daje je potrzebującym

Pastor Byrt zbiera narty i daje je potrzebującym

Pastor Jan Byrt rozdaje narty
zdjęcie: bielskobiala.wyborcza.pl

Ewangelicki pastor Jan Byrt ze Szczyrka zbiera narty i przekazuje je ludziom potrzebującym. Nie jest to pierwsza tego typu akcja duchownego.

Z ciekawą inicjatywą wyszedł pastor Jan Byrt proboszcz parafii Ewangelicko Augsburskiej w Szczyrku. W ramach akcji „Podziel się nartami” zbiera od różnych ludzi sprzęt do sportów zimowych by następnie przekazać go mniej zamożnym. Mogą to być narty, deski snowboardowe, kaski, gogle, buty itp. Warunkiem jest to by sprzęt był w dobrym stanie.

Nie jest to pierwsza tego typu akcja protestanckiego duchownego. Dla przykładu wcześniej organizował podobne wydarzenia z piłkami do siatkówki i futbolu. Sam na płaszczyźnie sportu organizował wiele akcji charytatywnych. Tutaj współpracował m.in. ze Zbigniewem Bońkiem, Adamem Małyszem czy Piotrem Żyłą.

Również nieraz rozdawał Pismo Święte różnym grupom ludzi jak np. narciarze czy motocykliści. Oprócz akcesoriów związanych ze sportem brał udział rozdawaniu metrów stolarskich czy budowaniu budek dla ptaków. Ponadto organizował darmowe lekcje angielskiego dla dzieci z udziałem zagranicznych gości. Jest bardzo lubiany w okolicy i trzeba przyznać, że pomysłowy w działalności ewangelizacyjnej i charytatywnej. Na wiosnę planuje podobną akcję z rowerami.

Jako portal zachęcamy do przyłączenia się do tej pozytywnej akcji. „Nauka ta zasługuje na wiarę, i chcę, abyś z całą stanowczością o tym mówił, że ci, którzy wierzą w Boga, mają się starać usilnie o pełnienie dobrych czynów. Jest to dobre i pożyteczne dla ludzi.” Tt. 3:8

źródło: ekumenizm.wiara.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: