Strona główna Dzieje się W Ustroniu powstanie miasteczko ewangelizacyjne

W Ustroniu powstanie miasteczko ewangelizacyjne

Miasteczko ewangelizacyjne
zdjęcie: katowice.naszemiasto.pl

W Ustroniu powstanie miasteczko ewangelizacyjne, gdzie ludzie chcący posłuchać Słowa Bożego będą mogli się tam udać.

W turystycznej miejscowości Ustroń na Śląsku Cieszyńskim ma powstać miasteczko ewangelizacyjne, gdzie będzie głoszona Ewangelia. Słowo Boże ma być tam zwiastowane różnymi metodami: na żywo oraz za pośrednictwem multimediów. Jest to pomysł Tomasza Lewickiego będącego założycielem i prezesem Chrześcijańskiej Fundacji „Dobre Dzieło” w Ustroniu. Do inicjatywy na zasadzie wolontariatu dołączają inne osoby mające na sercu docieranie do ludzi z Dobrą Nowiną. Akcja ma ruszyć tej jesieni.

Miasteczko ma się mieścić w kilku namiotach tematycznych, a docelowo być może w jednym namiocie o większych rozmiarach. Mają się tam znajdować nagłośnienie oraz projektory. Dzięki temu będzie możliwość emitowania m.in chrześcijańskich koncertów, filmów i innych nagrań. Miasteczko ma zostać podzielone na strefy, w których każdy znajdzie coś dla ducha i dla ciała. W strefie bibliotecznej będą znajdować się materiały informacyjne, ewangelizacyjne i w większości darmowa literatura chrześcijańska. W namiocie gastronomicznym będzie można spożyć darmowe posiłki. Tomasz Lewicki zwraca uwagę, iż chcieliby tam pomagać także osobom bezdomnym. Ponadto ma być jeszcze wydzielona strefa z różnymi chrześcijańskimi animacjami dla najmłodszych. Niemniej do tego wszystkiego nadal potrzebni są wolontariusze.

Nie wiadomo jeszcze do końca, gdzie będzie znajdować się lokalizacja, aczkolwiek lokalne władze są bardzo przychylne wobec inicjatywy. Ponadto oprócz wolontariuszy potrzebne są jeszcze środki finansowe. Jednak do tego potrzebny będzie specjalny namiot projekcyjny, dobrej jakości projektor, mobilny składany ekran. Ponadto namioty tematyczne będą potrzebowały odpowiedniego wyposażenia. Wsparcia finansowego można udzielić za pośrednictwem poniższych linków:

Jako portal serdecznie zachęcamy do wsparcia tej dobrej inicjatywy oraz do modlitwy za nią. Chrześcijańską Fundację „Dobre Dzieło” można znaleźć na Facebooku.

źródło: ewangelicznemedia.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: