Strona główna Najnowsze Piotr Stępniak – historia nawrócenia

Piotr Stępniak – historia nawrócenia

Piotr Stępniak Gepard

Piotr Stępniak, mimo iż jest u Boga wykonał za życia dużo dobrego. Jego przykład pokazuje, że dla najgroźniejszych przestępców jest nadzieja.

Piotr urodził się 9 lipca 1963 roku. Wychowywał się we Wrocławiu. Pochodził z biednej rodziny. Z czasem ojciec pozostawił matkę i dzieci, u jego mamy pojawił się alkohol. Od najmłodszych lat miał problemy z prawem. Będąc odrzuconym poznał kolegę, który miał podobną sytuację. Kiedyś obejrzeli film o Alu Capone, który wywarł na nim spore wrażenie. Chciał być taki jak słynny gangster. Ponadto często trafiał do ośrodka poprawczego. Z czasem zamykano go w więzieniach. Należał do środowiska grypsujących i nosił ksywkę Gepard. Blisko połowę swego życia (25 lat) spędził za kratami. Zajmował się m.in. handlem bronią, narkotykami, sutenerstwem, kradzieżami, haraczami. Miał też za sobą próby samobójcze. Jednak z czasem porzucił ten tryb życia. Z bezwględnego gangstera zamienił się w człowieka, który zaczął pomagać innym. Co się stało?

Podczas jednego ze spacerów, na którym planował dokonanie morderstwa podszedł do niego człowiek, który powiedział mu mocne słowa: „Jezus cię kocha”. W konsekwencji Piotr brutalnie go pobił, tak że trafił do szpitala. To jednak było ziarno, które wydało wspaniały owoc. Następnie pobity człowiek napisał list do Piotra, w którym wspomniał, że nie czuje do niego urazy i modli się za niego. Będąc w izolatce pomodlił się do Jezusa powierzając Mu swe życie. Wówczas poczuł miłość jaka się w niego wlała. Jego serce zostało całkowicie zmienione, odeszła nienawiść do innych ludzi, poczuł pokój. Potrafił nawet przebaczyć człowiekowi, który zamordował mu matkę.

W więzieniu przechodził korespondencyjnie kurs biblijny, czytał chrześcijańskie książki. Z czasem porzucił grypsowanie. Przepraszał wszystkich ludzi, których skrzywdził. W międzyczasie Bóg uzdrowił go z padaczki. Piotr Stępniak po wyjściu z więzienia nie miał lekko, ale nie wrócił na przestępczą drogę. Z czasem zaczął głosić Jezusa w poprawczakach, więzieniach, szkołach, domach dziecka, schroniskach dla bezdomnych itd. Jeździł po całej Polsce. Jego działalność została zauważona przez różne media. Zapraszano go do wielu programów telewizyjnych, gdzie głosił Jezusa. Dzięki jego działalności wielu ludzi się nawróciło. Z czasem założył fundację SNAP (Stop narkomanii, alkoholizmowi, przemocy), ożenił się. Mimo, iż zmarł w 2018 roku to ta fundacja nadal działa głosząc Ewangelię. Mimo, iż Piotra nie ma z nami wielu ludzi może poznawać Jezusa oglądając filmy z jego świadectwem jakie zostały w Internecie. Poniżej program „Byłem gangsterem” z udziałem Piotra.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: