Strona główna Dzieje się Po telefonie księdza odwołano seans filmów na Halloween

Po telefonie księdza odwołano seans filmów na Halloween

Halloween

W miejscowości Zagórz na Podkarpaciu miał się odbyć seans filmów z okazji Halloween. Po telefonie oburzonego księdza imprezę odwołano.

Maraton filmowy miał się odbyć 31 października w Halloween o 17:00 w miejscowym Centrum Kultury „Foresterium”. Planowano wyemitować trzy klasyki kina grozy: „Nieustraszeni pogromcy wampirów”, „Demoniczny Golibroda z Fleet Street” i „Lśnienie”.

Wstęp na imprezę był bezpłatny. By zasiąść na widowni wystarczyło być osobą pełnoletnią i odebrać wejściówkę w siedzibie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Zagórzu. Rozdano 50 wejściówek na wydarzenie.

Na fanpejdżu organizatora można przeczytać informację: „Z przykrością informujemy, że Maraton filmowy 31.10.2023 r. zostaje odwołany. Przepraszamy za zaistniałą sytuację”. Dyrektor MGOKiS Edward Mąka przekazał w rozmowie z serwisem tvn24.pl, iż w tej sprawie telefonował do niego proboszcz jednej z okolicznych parafii. Księdzu nie podobało się nie tylko to, że seans filmowy jest organizowany z okazji Halloween. Protestował też przeciwko wyświetlaniu horrorów na wzgórzu klasztornym, a konkretnie przy ruinach klasztoru, gdzie pochowani są zakonnicy.

W konsekwencji pod przeprosinami pojawiły się komentarze typu: „Jesteście cieniasy. Przestraszyć się telefonu od sukienkowego i zdrefić” lub „Księża wpychają się z butami w każdą sferę ludzkiego życia, a potem są zszokowani, że coraz więcej ludzi odchodzi od Kościoła…”.

ZOBACZ TAKŻE: CZY CHRZEŚCIJANIE MOGĄ OBCHODZIĆ HALLOWEEN?

Duchowny podczas rozmowy z redakcją tvn.24.pl zastrzegł, iż nie życzy sobie by podano jego dane oraz parafię, w której usługuje. Miał też straszyć redakcję sądem. Ksiądz zaznaczył, iż telefon wykonał „na prośbę parafian”. Ponadto zaprzeczył, by próbował wpłynąć na dyrektora, by ten odwołał seans. Dodał jednak, iż podczas rozmowy „swoje zdanie powiedział”.

źródło: tvn24.pl, wp.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: