Strona główna Dzieje się Po finałowym koncercie Daddy Yankee ogłasza oddanie wierze

Po finałowym koncercie Daddy Yankee ogłasza oddanie wierze

Portorykański piosenkarz znany z hitu Despacito przeżywa nawrócenie

Daddy Yankee
Daddy Yankee podczas koncertu w Meksyku (Wikimedia Commons)

Reggaeton jako odmiana muzyki reggae narodził się w Portoryko, w latach 90. XX wieku i stał się popularny po 2000 roku, dzięki takim artystom jak Daddy Yankee. Jest to jeden z pięciu najczęściej słuchanych gatunków muzycznych na świecie, a Yankee ma w tym swój znaczący udział. Dlatego jego wypowiedzi na temat wiary odbiły się szerokim echem na całym świecie, w tym Polsce.

Na pożegnalnym koncercie w Portoryko ogłosił zakończenie kariery muzycznej i „rozpoczęcie nowego rozdziału”. „Despacito”, które nagrał razem z Luisem Fonsi, okazał się najczęściej odtwarzanym utworem wszech czasów. Reakcja mediów na publiczne świadectwo nawrócenia autora takich hitów jak Gasolina i Despacito pozwala zrozumieć wagę „fenomenu Yankee”.

ZIARNO EWANGELII

Héctor Delgado, jeden z pionierów reggaeton, nawrócony w 2008, a obecnie zaangażowany chrześcijanin, napisał na Instagramie Daddy Yankee: „Podczas oglądania filmu, w którym odważnie krzyczałeś do świata, że ​​jedynym, który może wypełnić pustkę istniejącą w człowieku, jest Jezus, napełniło mnie wieloma wzruszeniami i wywołało łzy radości w oczach”.

Dalej Delgado wyznał, że gdy był młodym mężczyzną, w Daddy Yankee zostało zasiane ziarno Ewangelii. W odpowiedzi Raymond Ayala (prawdziwe imię Daddy Yankee) podziękował Héctorowi za jego chrześcijańskie świadectwo przez te wszystkie lata i rolę, jaką odegrał w jego nawróceniu. Yankee napisał również do chrześcijańskiego rapera Redimi2, że ma nadzieję nauczyć się przekładać prawdy biblijne nad muzykę.

Muzyk wyznał na scenie, że chociaż odniósł ogromny sukces muzyczny, to nie dało mu to spełnienia. „Muszę wam powiedzieć, że te czasy już minęły. Ktoś był w stanie wypełnić tę pustkę… Następnie zacytował słowa Biblii: „Co dobrego odniesie człowiek, jeśli pozyska cały świat, ale straci duszę?”.

„Dlatego dziś wieczorem nie wstydzę się powiedzieć całemu światu, że Jezus we mnie żyje i ja będę żył dla niego” – kontynuował!

Raymond Ayala zakończył swoje przemówienie prosząc słuchaczy, aby skupili wzrok na Bogu. „Nie naśladuj żadnego człowieka, jestem człowiekiem. Wszystkim, którzy poszli za mną, podążajcie za Jezusem Chrystusem, który jest drogą, prawdą i życiem. Chrystus nas kocha i Chrystus nadchodzi” – podsumował artysta.

W tym miejscu warto zacytować Ewangelię Łukasza 15,7.10:
„Większa będzie radość w niebie z jednego grzesznika, który się upamięta, niż z dziewięćdziesięciu dziewięciu sprawiedliwych, którzy nie potrzebują upamiętania… Taka, mówię wam, jest radość wśród aniołów Bożych nad jednym grzesznikiem, który się upamięta.”

Portoryko chociaż tradycyjnie jest katolickim krajem, coraz większą popularnością cieszą się tam Kościoły zielonoświątkowe. Według badania z 2014 roku, co trzeci mieszkaniec wyznaje protestantyzm.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: