Strona główna aborcja Sataniści z Satanistycznej Świątyni walczą o liberalizację prawa do aborcji

Sataniści z Satanistycznej Świątyni walczą o liberalizację prawa do aborcji

Sataniści z organizacji Satanistyczna Świątynia (Satanic Temple) domagają się liberalizacji prawa zezwalającego na mordowanie nienarodzonych dzieci. W związku z tym toczą sądową walkę z Sądem Najwyższym o prawo do aborcji na obszarze stanu Missouri.

Mimo, że prawo do aborcji na terenie tego stanu jest bardzo liberalne to satanistom nie podoba się, iż kobieta decydująca się na aborcję musi poddać się badaniu ultrasonografem. Sąd orzekł, że ten wymóg nie istnieje, wymaga się jedynie od szpitali by zapewniły skorzystanie z takiej możliwości. W odpowiedzi sataniści stwierdzili, że w praktyce szpitale wymagają od kobiet tych badań, w trakcie których kobieta słyszy bicie serca swego dziecka.

Kim są sataniści z Satanistycznej Świątyni? Doktrynalnie są bardzo podobni do Kościoła Szatana (Church of Satan) założonego przez Antona Szandora LaVey’a. Wbrew pozorom nie adorują osobowego Szatana. Szatan dla nich jest symbolem buntu wobec chrześcijaństwa, norm społecznych. Życie służy temu by zaspokajać swoje potrzeby. Niemniej to co mocno odróżnia ich od Kościoła Szatana to aktywne angażowanie się w politykę i szerzenie satanizmu w przestrzeni publicznej. Walczą o prawo głoszenia swych idei w szkołach (tu nawet wydali satanistyczną kolorowankę) czy w więzieniach. Można określić ich marksistami kulturowymi ubranymi w diabelskie szaty.

Fragment z amerykańskiej telewizji pokazujący wypowiedzi członków
Satanistycznej Świątyni nt. aborcji.

 

Satanistyczna Świątynia często organizuje manifestacje za aborcją szydząc
przy okazji z chrześcijan.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się:

1 KOMENTARZ

Comments are closed.