Strona główna Najnowsze Pastor Kurylas o postawieniu pomnika Szatana w Szczecinie

Pastor Kurylas o postawieniu pomnika Szatana w Szczecinie

zdjęcie: washingtonpost.com

Do magistratu w Szczecinie wpłynął wniosek by z budżetu obywatelskiego postawić pomnik Szatana (Baphometa). Temat skomentował pastor Kurylas.

Na swym profilu na Facebooku tak skomentował sprawę ulokowania statuy Szatana:

„Ostatnio głośno się zrobiło o projekcie pomnika szatana w Szczecinie. Nie do końca rozumiem zaskoczenie i oburzenie chrześcijan. Pomniki szatana są w każdym mieście od dawna, to są wszystkie bałwochwalcze pomniki, których Bóg zakazał. To są wszystkie pomniki, rzeźby, obrazy którym oddaje się cześć. Jednym z pierwszych był pomnik cielca, który rzekomo symbolizował Boga, który wyprowadził swój lud z Egiptu. Po prostu naszemu Bogu nie odpowiada taka forma adoracji, bez względu na konkretny wybór estetyki i dorobienia teorii do pomnika, rzeźby czy obrazu. Projektanci tego ze Szczecina mówią, że będzie to obiekt kultu religijnego i atrakcja turystyczna – też żadna nowość. Zawsze są obiektami kultu i turystyki. A tak w ogóle, to przecież to zwykła prowokacja i zamiast głupotę przemilczeć, to nadajemy jej znaczenie.”

W złożonym wniosku proponowano by pomnik znajdował się w rejonie pomiędzy aleją Jana Pawła II i placem Adamowicza. Magistrat propozycję odrzucił ze względu na liczne braki formalne w dokumentacji. Projekt był bezimienny i nie posiadał listy poparcia. Podobne akcje w USA przeprowadzają działacze The Satanic Temple (Satanistyczna Świątynia) domagając się akcentowania satanizmu w przestrzeni publicznej.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: