Strona główna Najnowsze Hoplofobia papieża Franciszka

Hoplofobia papieża Franciszka

Na swoim anglojęzycznym profilu na Twitterze papież Franciszek stwierdził, że całkowity zakaz posiadania broni sprawi, że będziemy żyć w pokoju.

Papież Franciszek przyzwyczaił świat do tego, że wygaduje kontrowersyjne słowa, niemniej teraz przeszedł siebie samego. Napisał: „Chcecie pokoju? Zatem zakażmy posiadania wszelkiej broni i nie będziemy musieli żyć w strachu przed wojną”.

W Biblii natomiast Jezus powiedział: „«Lecz teraz – mówił dalej – kto ma trzos, niech go weźmie; tak samo torbę; a kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i kupi miecz!” Łk 22:36. Żeby tego było mało w katolickiej Biblii Tysiąclecia do tego wersetu znajdziemy przypis, iż ten nakaz ten wynika z pogarszających się warunków. Jezus wiedział, że chrześcijanie będą prześladowani i nie widział problemu by w razie niebezpieczeństwa mieli możliwość obrony. Najwięksi zbrodniarze zakazywali ludziom posiadania broni. Dla przykładu zanim Niemcy posłali Żydów do obozów koncentracyjnych ustanowili prawo zabraniające posiadania im broni. Na takiej wyspie Utøya Breivik jako jedyny posiadał broń i bez problemu zamordował 69 osób. Innym przykładem są tzw. Gun free zones (strefy wolne od broni) w USA. Takim miejscem był chociażby klub w Orlando gdzie Omar Mir Seddique Mateen zamordował 50 osób, a drugie tyle ranił. Udało mu się to z powodu, iż jako jedyny posiadał broń. Gdyby Izrael pozbył się bomby atomowej natychmiast zostałby zaatakowany przez sąsiednie państwa. Katolików zachęcamy do czytania Biblii, bo jak widać Kościół Katolicki coraz bardziej od niej odchodzi. Chrześcijanin w sytuacji zagrożenia życia ma prawo do obrony.

Jako ciekawostkę dodamy, iż Gwardia Szwajcarska chroniąca papieża jest uzbrojona w następującą broń: pistolet SIG P220, karabiny SIG SG 550 lub SG 552, pistolet Glock 19, pistolet maszynowy Heckler & Koch MP7 [1]. Czy to oznacza, iż ochroniarze Franciszka będą rozbrojeni?

[1] guns.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się:

1 KOMENTARZ

Comments are closed.