Strona główna Dzieje się Bergoglio za odrzuceniem bomby atomowej

Bergoglio za odrzuceniem bomby atomowej

Bergoglio za odrzuceniem bomby atomowej
źródło: onepeterfive.com

Z okazji 75. rocznicy zrzucenia bomby na Hiroszimę papież Franciszek stwierdził, iż odrzucenie bomby atomowej przyczyni się do ogólnoświatowego pokoju.

„Jeśli pragniemy pokoju, musimy odłożyć broń, szczególnie tę najbardziej śmiercionośną, jaką jest broń nuklearna, która potrafi zniszczyć w jednej chwili całe miasta, a nawet państwa.” – oznajmił Franciszek w swoim przesłaniu z okazji 75. rocznicy zrzucenia bomby atomowej na Hiroszimę przez USA. Ponadto zaznaczył, iż wielkim przywilejem była dla niego zeszłoroczna wizyta w Hiroszimie i Nagasaki. Co ciekawe oznajmił, iż samo posiadanie arsenału nuklearnego jest niemoralne.

A teraz wyobraźmy sobie, że nagle wszystkie państwa natychmiast pozbywają się bomb atomowych. Od razu mielibyśmy działania państw arabskich atakujących Izrael czy atak USA na Koreę Północną oraz Iran. Realia są takie, że bomba atomowa jest gwarantem pokoju. Papież Franciszek miał wiele podobnych absurdalnych wypowiedzi. Wcześniej oznajmił, że całkowity zakaz posiadania broni da światu pokój. Nie przeszkadza mu to otaczać się w Watykanie w uzbrojoną w karabiny Gwardię Szwajcarską.

źródło: vaticannews.va

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: