Strona główna Dzieje się Arabski fake news

Arabski fake news

Wiele mediów na świecie poinformowało, iż władze Arabii Saudyjskiej i Watykan dogadały się w kwestii budowy katolickich kościołów na terenie Arabii Saudyjskiej. Informacja ta została zdementowana przez Watykan.

Środki masowego przekazu na całym świecie (również w naszym kraju) podały informację jakoby prefekt ds. Dialogu Międzyreligijnego kardynał Jean-Louis Tauran oraz sekretarz generalny Światowej Ligi Muzułmańskiej Muhammad bin Abdul Karim Issa podpisali oświadczenie zezwalające na budowę katolickich świątyń na terenie Arabii Saudyjskiej. Informacja ta okazała się kłamstwem, które jako pierwsze ukazało się na stronie internetowej gazety „Egipt Independent”. Chrześcijanie mogą nadal przyjeżdżać do tego państwa, ale nie wolno im publicznie praktykować swojej wiary. Arabia Saudyjska zajmuje 12 miejsce w ostatnim rankingu Open Doors, który ukazuje poziom prześladowanych chrześcijan w poszczególnych krajach.

Nasz portal również nabrał się na tą informację za co bardzo czytelników przepraszamy. By nie wprowadzać ludzi w błąd artykuł został usunięty z naszej strony.

źródło: ndie.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: