Strona główna Najnowsze Wszystko co musisz wiedzieć o wniebowzięciu Maryi

Wszystko co musisz wiedzieć o wniebowzięciu Maryi

Katolicy 15 sierpnia celebrują tzw. Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wierzą, że Maryja została wzięta do nieba z ciałem i duszą. Niestety wielu z nich nie wie dlaczego ma wyznawać ten dogmat.

Przyjrzyjmy się kilku faktom związanym z dogmatem wniebowzięcia Maryi:

1. Słowo Boże nie wspomina o wniebowzięciu Maryi.

2. Dogmat wniebowzięcia Maryi został uchwalony dopiero… w 1950 roku przez papieża Piusa XII.

3. Wielu chrześcijan przez wieki nie wierzyło we wniebowzięcie Maryi i nagle Kościół Katolicki ustanowił tenże dogmat. Katolik, który nie wierzy we wniebowzięcie lub ma co do niego wątpliwości wg treści Konstytucji Apostolskiej Munificentissimus Deus musi liczyć się z tym, że odpadł od wiary katolickiej. Innymi słowy taka osoba jest na drodze do piekła, gdyż jak naucza Kościół Katolicki poza nim nie ma zbawienia. Czy katolicy, którzy przed ogłoszeniem tego dogmatu nie wierzyli we wniebowzięcie będą zbawieni?

4. Konstytucja Apostolska Munificentissimus Deus naucza, iż dogmat wniebowzięcia jest skutkiem wcześniejszego dogmatu o niepokalanym poczęciu, głoszącemu że Maryja była bez grzechu. Biblia naucza, że wszyscy zgrzeszyli (Rz. 3:23). Maryja sama wyznała Gabrielowi, że Bóg jest jej zbawicielem (Łk. 1:47). Od czego miał ją zbawić? Ponadto po narodzeniu Jezusa złożyła ofiarę z synogarlic (Łk. 2:24). Wg Księgi Kapłańskiej była to ofiara za grzech (Kpł 12:6). Ponadto dokument ten przyznaje, iż dogmat uchwalono także na podstawie… próśb zwykłych katolików.

5. Mimo wiary we wniebowzięcie katolicy pielgrzymują do grobów Maryi. Tradycja wskazuje na dwa miejsca: Efez i Jerozolimę. Teologowie katoliccy mają problem związany z kwestią śmierci Maryi. Jedni uważają, że umarła śmiercią naturalną (mortalizm), inni uważają, iż nie umarła i żywcem została wzięta do nieba (immortalizm). Niektórzy chcąc pogodzić oba poglądy są zdania, iż Maryja mistycznie zasnęła po czym została wniebowzięta.


Na zakończenie polecamy posłuchać pastora Mariana Biernackiego.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się:

1 KOMENTARZ

Comments are closed.