Strona główna Dzieje się Papież Franciszek: Maryja bramą nieba

Papież Franciszek: Maryja bramą nieba

Wg Franciszka Maryja jest bramą nieba

Papież Franciszek niedawno oznajmił, że Maryja jest bramą nieba. Bluźnierstwo to jawnie stoi w sprzeczności ze Słowem Bożym.

W Kościele Katolickim wbrew Biblii przypisuje się Maryi cechy i tytuły zarezerwowane wyłącznie dla Osób Trójcy. Dla przykładu są takie określenia jak: pośredniczka, orędowniczka, pocieszycielka, królowa niebios. Tymczasem z okazji niebiblijnego święta wniebowzięcia Maryi Franciszek nazwał Maryję bramą do nieba. Ponadto wygłaszał kłamstwa jakoby miała być wniebowzięta. Oto fragment jego wypowiedzi:

„Maryja jest wzięta do nieba: maluczka i pokorna, jako pierwsza otrzymuje najwznioślejszą chwałę. Ona, będąca ludzkim stworzeniem, jedną z nas, osiąga wieczność w duszy i ciele. I tam na nas czeka, jak matka oczekująca na powrót swoich dzieci do domu. Istotnie lud Boży przywołuje ją jako „bramę niebios”. Jesteśmy w drodze, będąc pielgrzymami do domu w niebie. Dzisiaj spójrzmy na Maryję, a zobaczymy cel. Widzimy, że pewna istota stworzona została wzięta do chwały Jezusa Chrystusa zmartwychwstałego, a tym stworzeniem mogła być tylko Ona, matka Odkupiciela.”

Aby to wyjaśnić zobaczmy co naucza Biblia:

„Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie.” J 14:6

„Ja jestem bramą. Jeżeli ktoś wejdzie przeze Mnie, będzie zbawiony – wejdzie i wyjdzie, i znajdzie paszę.” J 10:9

„On [Jezus] jest kamieniem, odrzuconym przez was budujących, tym, który stał się głowicą węgła. I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni.” Dz. 4:11-12

Czy Maryja jest bramą do nieba? Po pierwsze bramą do nieba jest wyłącznie Jezus. Po drugie należy czcić jedynie Boga. W konsekwencji kult maryjny przypisuje Maryi tytuły zarezerwowane dla Boga. Ponadto widać ostatnio jak kult maryjny przyczynia się do zwodniczego „pojednania” ze światem islamu. Podsumowując jeśli nie chcesz być zwiedzionym to ponad wszystko Słowo Boże stawiaj nad ludzkie wymysły.

źródło: niedziela.pl
zdjęcie: dwightlongenecker.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: