Strona główna Dzieje się Miesiąc modlitw za prześladowany Kościół w Afryce i Azji

Miesiąc modlitw za prześladowany Kościół w Afryce i Azji

Wraz z nowym miesiącem, organizacja Open Doors opublikowała wrześniowy kalendarz modlitw w intencji prześladowanych chrześcijan w Afryce i Azji.

Open Doors to założona w 1955 roku grupa zrzeszająca ludzi z całego świata, pomagających represjonowanym chrześcijanom. Raz jeszcze zachęcamy do odwiedzenia ich strony, a co za tym idzie, także do wsparcia ich działań. To ważne, byśmy my, chrześcijanie żyjący w kraju względnie spokojnym, gdzie prześladowania wierzących w Jezusa Chrystusa i uznających Go za swego Pana i Zbawiciela nie przybierają postaci tak dramatycznej, jak w innych częściach świata, pamiętali o naszych braciach i siostrach, nierzadko oddających swe życie za wiarę. Poniżej treść kalendarza modlitw Open Doors na miesiąc wrzesień:

1. Sobota
ERYTREA: Módlmy się za podziemne wspólnoty, które rząd traktuje jak zachodnich szpiegów, którzy chcą zaszkodzić krajowi. Prośmy Jezusa, by chrześcijanie mieli odwagę mimo ryzyka nadal się spotykać i o to, aby byli
wzmacniani w wierze poprzez wspólne nabożeństwa.

2. Niedziela
ERYTREA: Dziękujmy za poświęcenie z jakim służą liderzy i ich
współpracownicy tacy jak Eyal, który kontynuuje swoją służbę,
pomimo że grozi mu za to ponowne uwięzienie. Wie, że może być torturowany, a nawet zamordowany. Módlmy się o jego ochronę.

3. Poniedziałek
ERYTREA: Po 11 latach przebywania w obozie karnym bez oficjalnych zarzutów lider wspólnoty protestanckiej Oqbamicel Haiminot z Asmary został wreszcie uwolniony. Dziękujmy i módlmy się za setki chrześcijan w Erytrei, którzy cierpią w więzieniach z powodu wiary.

4. Wtorek
ERYTREA: Wielu chrześcijan decyduje się na ucieczkę z kraju w obliczu
ucisku reżimu, choć po drodze czai się wiele niebezpieczeństw, takich jak handel ludźmi. Prośmy o Bożą pomoc dla tych braci i sióstr, którzy nie widzą innego wyjścia z rozpaczy.

5. Środa
ERYTREA: Lokalni chrześcijanie proszą nas o modlitwę, by Jezus Chrystus zmienił serca tych, którzy są u władzy. Dziękujmy za pojednanie kraju z sąsiednią Etiopią i módlmy się, aby pomogło to poprawić sytuację chrześcijan.

6. Czwartek
DŻIBUTI: Módlmy się o możliwości dla małej liczby miejscowych chrześcijan, aby mogli się ze sobą komunikować i tym samym wzrastać duchowo. Chrześcijanie nawróceni z islamu spotykają się z wrogością; ponadto istnieje niebezpieczeństwo podszycia się pod nawróconych i przeniknięcia do chrześcijańskich sieci.

7. Piątek
SOMALIA: Przywódcy muzułmańscy nie pozostawiają wątpliwości, że w kraju nie ma miejsca dla chrześcijan. Ci, którzy wyznają Jezusa, doświadczają gniewu całego otoczenia, władz i islamskich bojowników, co może prowadzić do brutalnych morderstw. Prośmy Jezusa o ochronę dla nich.

8. Sobota
SOMALIA: Prośmy Jezusa Chrystusa, aby zmiana, której dokonuje w swoich naśladowcach, nie spowodowała nienawiści u ludzi wokół nich, ale tęsknotę za Jego zbawczą miłością. Módlmy się szczególnie za chrześcijan wyznających swoją wiarę w ukryciu i posiadających dzieci, aby znaleźli sposoby, by przybliżyć im miłość Jezusa.

9. Niedziela
ETIOPIA: Ekstremistyczne ruchy islamskie zyskują coraz większe wpływy, co jest coraz większym zagrożeniem, zwłaszcza dla chrześcijan na obszarach wiejskich. Wielokrotnie dochodziło do gwałtownych ataków. Módlmy się, aby Jezus napełniał serca wierzących pokojem i uczył ich przebaczać.

10. Poniedziałek
TERENY SOMALIJSKIE: Módlmy się za chrześcijan takich jak Ayaan, która została odrzucona przez rodzinę z powodu swojej decyzji życia z Jezusem. Prośmy Jezusa Chrystusa, aby zapewnił młodym chrześcijanom wszystko, czego potrzebują do życia oraz o to, aby inni wierzący pomagali im lepiej Go poznawać.

11. Wtorek
TERENY SOMALIJSKIE: Farah został wyrzucony ze szkoły, był więziony, grożono mu śmiercią, musiał się ukrywać i stracił rodzinę, ponieważ uwierzył w Jezusa Chrystusa jako Zbawiciela. Módlmy się o pomoc i siłę dla chrześcijan, takich jak Farah, aby przetrwali wszystkie trudności i straty.

12. Środa
TERENY SOMALIJSKIE: Chwalmy Jezusa Chrystusa za to, że potrafił dotrzeć do ludzi, takich jak Hassan i jego ojciec w silnie muzułmańskich regionach, takich jak
Hassan i jego ojciec. Prośmy Jezusa, aby poprowadził znacznie więcej Somalijczyków do poznania prawdy, kierował nimi i pomógł im trwać w Nim.

13. Czwartek
RÓG AFRYKI: Módlmy się za Fatimę, chrześcijankę nawróconą z islamu, która walczy o opiekę nad swoim 11-letnim synem. Jej były mąż źle go traktował, więc
uciekł z matką. Obydwoje się teraz ukrywają. Były mąż Fatimy groził zabiciem ich obojga, jeśli do niego nie wrócą.

14. Piątek
RÓG AFRYKI: Dziękujmy za służbę Muktara, który organizuje tajne spotkania dla chrześcijan nawróconych z islamu. Kiedy pracownicy Open Doors spotkali się z nim był wyczerpany. Prośmy o codzienną motywację, siłę i mądrość dla Muktara.

15. Sobota
RÓG AFRYKI: Prześladowanie wielokrotnie prowadzi chrześcijan do cierpienia.
Dziękujmy za możliwość wspierania ich projektami samopomocowymi i módlmy się za powodzenie wysiłków naszych prześladowanych braci i sióstr, aby mieli zapewniony byt pomimo wszelkich przeciwności losu.

16. Niedziela
REPUBLIKA ŚRODKOWOAFRYKAŃSKA: 52-letni lider kościoła Firmin Gbagoua z Bambari został zamordowany przez uzbrojonych mężczyzn wieczorem 30 czerwca. Firmin pracował na rzecz pokoju między chrześcijanami i muzułmanami.
Módlmy się o pocieszenie dla wierzących, a strach i zemsta niech nie mają wśród nich miejsca.

17. Poniedziałek
NIGERIA: »Nigdy nie przebaczę tym Fulani« – powiedziała Ruth z Południowej Kaduny, której mąż zginął, a dom został całkowicie spalony. Prośmy Jezusa o uzdrowienie dla nich i tysięcy innych chrześcijan, którzy byli głęboko straumatyzowani gwałtownymi atakami na wioski zamieszkałe głównie przez chrześcijan.

18. Wtorek
MALI: Módlmy się za 33-letnią Julianę, która została porzucona z dzieckiem przez muzułmańskiego męża, ponieważ odmówiła nawrócenia się na islam. Wcześniej próbował jej zaszkodzić czarami, ale Jezus ją ochronił. Juliana i jej dziecko znaleźli schronienie u pewnej chrześcijańskiej rodziny.

19. Środa
ALGIERIA: Idir Hamdad (29 l.)został skazany na sześć miesięcy więzienia oraz karę grzywny za posiadanie w torbie prezentów z chrześcijańskimi napisami. Dziękujmy Jezusowi Chrystusowi za to, że został uniewinniony i nie musi iść do więzienia.

20. Czwartek
TUNEZJA: Habiba stała się chrześcijanką dopiero kilka miesięcy temu. Chce opowiedzieć rodzinie o swojej wierze, ale zmaga się z dużym lękiem, że bliscy mogą ją za to pobić lub wypędzić. Prośmy Jezusa, aby pomógł jej w podjęciu właściwych decyzji.

21. Piątek
CHINY: Ważny pracownik zajmujący się tłumaczeniem Starego Testamentu na język jednej z buddyjskich mniejszości etnicznych został wzięty na celownik władz i przesłuchany. Nie ujawnił żadnych informacji, ale jest obserwowany, dlatego dalsze prace zostały na razie wstrzymane. Módlmy się o Bożą interwencję.

22. Sobota
CHINY: Abliz został aresztowany przez władze w zeszłym roku. Jego żona zmaga się z depresją i bezsennością. Ponadto nękana jest pytaniem o to, co stało się z mężem. Jednocześnie sama musi utrzymać swoje dzieci. Prośmy Jezusa Chrystusa, aby pozwolił Ablizowi i jego rodzinie poczuć Jego moc i bliskość.

23. Niedziela
MALEZJA: Minęło ponad półtora roku od uprowadzenia pastora Raymonda Koh. Módlmy się nadal za niego, Jozuego i Ruth Hilmy oraz Amri Che Mat, którzy również zaginęli, aby mogli wreszcie powrócić do swoich rodzin.

24. Poniedziałek
MYANMAR: W ciągu ostatnich 18 miesięcy około 60 kościołów w Kachin zostało zniszczonych prawdopodobnie przez wojsko, z czego jedna trzecia została zastąpiona świątyniami buddyjskimi. Większość chrześcijan mieszka w tym regionie i jest wielokrotnie atakowana. Módlmy się o zachętę i nowe miejsca spotkań dla wspólnot dotkniętych tym problemem.

25. Wtorek
BANGLADESZ: »Przyjęłam Jezusa jako mojego Zbawiciela i nie chcę wracać. Ci, którzy wiedzą o mojej zmianie wiary, utrudniają mi życie, ale polegam na Jezusie i wierzę, że będzie mnie chronić«– mówi 21-letni Eusuf. Dziękujmy Jezusowi Chrystusowi za jego wiarę i módlmy się także za jego żonę, aby rozpoczęła życie z Jezusem.

26. Środa
INDIE: W stanie Jharkhand 16 chrześcijan zostało aresztowanych przez policję, ponieważ opowiadali rodzinie o Jezusie. Sołtys potępił ich i oskarżył o nawracenie ludzi na wiarę chrześcijańską w podstępny sposób. Prośmy Jezusa o ochronę dla tych chrześcijan.

27. Czwartek
INDIE: Prośmy Pana o pomoc dla Sukhrama i jego rodziny, którzy doświadczyli wielu trudności z powodu ich decyzji pójścia za Jezusem. Ludzie wokół nich nie chcieli mieć z nimi nic wspólnego; zostali wykluczeni z publicznych dostaw wody i nie mogli znaleźć pracy.

28. Piątek
INDIE: Dziękujmy Jezusowi za wsparcie Reeny po tym, jak została porwana przez ekstremistów i była przetrzymywana w więzieniu przez 10 dni. Teraz może mieszkać w bezpiecznym miejscu z innymi młodymi chrześcijanami i uczęszczać do chrześcijańskiej szkoły zawodowej.

29. Sobota
INDIE: 22-letnia chrześcijanka Bahia była bita przez innych mieszkańców wioski do momentu aż zaczęła krwawić. Wypędzili ją, grożąc gwałtem i zabiciem, jeśli powróci. Teraz Bahia chodzi do szkoły biblijnej, by pewnego dnia przynieść im Ewangelię. Prośmy Jezusa, aby nadal nią kierował.

30. Niedziela
INDIE: Módlmy się za hinduskich nacjonalistów, którzy nie dają chrześcijanom miejsca w swoim kraju. Prośmy, aby poznali Jezusa i zobaczyli, że On jest prawdziwym Bogiem. Niech Jezus Chrystus sprawi, aby przyjęli Jego przebaczenie i wybawienie.

Złączmy się w modlitwie! Błogosławmy ich i bierzmy przykład z ich wielkiej miłości do Boga i determinacji, jaką kierują się na co dzień.

źródło: opendoors.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: