Strona główna Dzieje się Byli świadkowie Jehowy w programie „Skandaliści” w Polsat News

Byli świadkowie Jehowy w programie „Skandaliści” w Polsat News

była świadek Jehowy w telewizji Polsat

W programie Agnieszki Gozdyry „Skandaliści” gośćmi byli Sara Andrychiewicz oraz Tomasz Smolarek – byli świadkowie Jehowy. Szczegółowo przedstawili jak działa ta niebezpieczna organizacja.

Sara Andrychiewicz urodziła się w rodzinie świadków Jehowy. Wspomniała, że żyjąc w tej religii miała depresję i myśli samobójcze. Choć wskazywano jej błędy i manipulacje organizacji, to nie sięgała do tego rodzaju publikacji i broniła organizację Strażnica. Wykazała obłudę świadków Jehowy, że nie obchodzą urodzin, gdyż mają mieć pogańskie pochodzenie, ale przy tym wszystkim nie przeszkadza im to nosić obrączek,co jest zwyczajem pochodzącym od pogan. Poruszono także temat osób, które odeszły z sekty. Członkom organizacji nie wolno utrzymywać kontaktu z odstępcami, nawet jeśli od lat byli przyjaciółmi. Sami świadkowie ograniczają do minimum kontakt z ludźmi spoza organizacji. Wspomniała, że świadkom Jehowy nie wolno angażować się w politykę do tego stopnia, że dzieci w szkołach nie mogą brać udziału w wyborze samorządu klasowego.

W pewnym momencie głos zabrał dziennikarz Robert Rient – były świadek Jehowy i autor książki „Świadek”. Poruszył występujące u świadków zjawisko pedofilii. W takim przypadku świadkom Jehowy nie wolno iść od razu na policję, lecz sprawa musi być rozpatrywana przez starszych zboru. Czasami bywało tak, że sprawca i ofiara byli razem przesłuchiwani. Co ciekawe ofiara musi mieć przynajmniej dwóch świadków przestępstwa by móc wnieść takie oskarżenie. Maż pani Sary Edwin Kozub wspomniał jak wygląda proces odchodzenia od organizacji. Najpierw człowiek sobie uświadamia w czym tkwi, ale samo wyjście nie jest łatwe. To co zasiało u niego wątpliwości to książka „Kryzys sumienia„.

Następnie udzielono głosu panu Tomaszowi Smolarkowi, który określił się jako agnostyk, na co pani Sara potwierdziła, że wielu ludzi odchodząc z organizacji zostaje ateistami. Każdy świadek powinien rozliczać się z tego ile czasu w miesiącu poświęcił na głoszenie innym nauk Strażnicy. Wspomniał także o hierarchii w organizacji opisując całą hierarchię. Niektórzy ze świadków Jehowy znając prawdę o swej organizacji nie opuszczają jej, gdyż nie chcą mieć związanych z tym kłopotów. Omówiona została również kwestia transfuzji krwi.

Całość programu można obejrzeć klikając TUTAJ.

zdjęcie:screen z programu Skandaliści

Czy świadkowie Jehowy to destrukcyjna sekta?

View Results

Loading ... Loading ...

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: