Strona główna Dzieje się Witold Gadowski: Ratujmy chrześcijan

Witold Gadowski: Ratujmy chrześcijan

Witold Gadowski w Iraku

Prawicowy publicysta Witold Gadowski na youtube poruszył temat prześladowanych chrześcijan w Iraku. Zachęcił do udzielenia im pomocy.

Po pierwsze przebywając w Iraku w Alkusz wspomniał o ciężkiej sytuacji w tym państwie. Odnotował, że za rządów Saddama Husajna na terenie tego państwa żyły 2 miliony wyznawców Jezusa. Obecnie liczba ta wynosi około 600 tysięcy. Irak zajmuje 8. miejsce w najnowszym rankingu Open Doors. Zaznaczył, że chrześcijanie mieszkający w Iraku nie chcą opuszczać swoich ziem. Nie chcą by pomagano im w taki sposób, że byliby przyjmowani w innych krajach. Oni potrzebują pomocy na miejscu.

Po drugie pochwalone zostały polskie i węgierskie organizacje pomagające w Iraku prześladowanym chrześcijanom. Nadto wspomniał o naszym wygodnictwie i biernej postawie, którą musimy zmienić. Zachęcił nas do podjęcia konkretnych działań mających na celu pomoc potrzebującym.

Dodatkowo potępił działania USA, które zdestabilizowały Irak. Skrytykował zbrodniczą działalność Stanów Zjednoczonych w tym rejonie. Formalnie wojska amerykańskie interweniowały, gdyż Husajn miał posiadać broń chemiczną. Tymczasem nic nie znaleziono, a państwo irackie zostało bezczelnie zrabowane i zdestabilizowane. Ponadto oberwało się naszym politykom za decyzję by wysłać nasze wojska do tego kraju.


Witold Gadowski nakręca film o prześladowanych chrześcijanach na Bliskim Wschodzie „Święci z Doliny Niniwy”. Możecie wesprzeć jego działalność klikając TUTAJ.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: