Strona główna Dzieje się Piszemy listy do prześladowanych chrześcijan w Indiach

Piszemy listy do prześladowanych chrześcijan w Indiach

Napisz list z Open Doors

Organizacja Open Doors organizuje akcję pisania listów do prześladowanych chrześcijan w Indiach. Możesz wziąć w tym udział.

Po co pisać listy?

Po pierwsze nasz brat/siostra w wierze otrzymuje informację, że ktoś interesuje się jego/jej losem. Takie listy dają nadzieję w ciężkiej sytuacji i wzmacniają wiarę. Po drugie władze państwowe otrzymują sygnał, że ludzie z innych państw interesują się losem prześladowanych chrześcijan. Muszą liczyć się z tym, że zwalczając wyznawców Jezusa będą mieć na świecie gorszą reputację. Poprzez takie naciski możemy nawet ocalić ludzkie życie. Czemu władze Pakistanu nie wykonały egzekucji na Asi Bibi? Dlatego, że świat się o nią upomina. Jej sytuacja została tak mocno nagłośniona, że mając przeciw sobie władze państwowe i pakistańskie społeczeństwo nadal żyje.

Jak napisać list?

Należy wejść na stronę opendoors.pl (kliknij TUTAJ) by poprzez jej pośrednictwo napisać list. Można dodatkowo wysłać swoje zdjęcie lub nakręcić materiał video. Należy to zrobić w języku angielskim. W liście należy podać swoje imię, wiek i narodowość. Trzeba napisać w paru zdaniach dlaczego piszesz ten list. Mile widziane jest napisanie fragmentów ze Słowa Bożego. Więcej instrukcji znajdziesz klikając w podany wyżej link. Jeśli masz problemy z językiem angielskim to możesz poprosić znajomego znającego angielski lub skorzystać z translatora.

Jak wygląda sytuacja chrześcijan w Indiach?

W ostatnim rankingu Open Doors Indie zajmują 11. miejsce pod względem prześladowania chrześcijan. Hindusi uważają wyznawców Jezusa za zagrożenie dla ich kultury i tożsamości. Nasi bracia i siostry mają przeciwko sobie nie tylko tamtejsze władze, ale również społeczeństwo. Nie brakuje morderstw, pobić, fałszywych oskarżeń czy gwałtów. Możliwe, że prześladowania osłabną, gdyż po ostatnich wyborach w hinduskich stanach Radżastan, Chhattisgarh i Madhya Pradesh hinduscy narodowcy stracili większość. Zachęcamy do modlitwy za prześladowany Kościół oraz wspierania organizacji pomagającym chrześcijanom.

zdjęcie: www.inklyo.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: