Strona główna Dzieje się Arcybiskup Musarò przez dialog religijny chce walczyć z islamskim terroryzmem

Arcybiskup Musarò przez dialog religijny chce walczyć z islamskim terroryzmem

dialog religijny z islamem
Arcybuskip Bruno Musarò pełniący funkcję tzw. nuncjusza apostolskiego w Egipcie oznajmił, że dialog religijny Kościoła Katolickiego z uniwersytetem Al-Azhar blokuje rozprzestrzenianie się terroryzmu muzułmańskiego na świecie.

Ponadto stwierdził, iż brak tego dialogu byłby najlepszym prezentem dla terrorystów. Współpraca między kairskim uniwersytetem a Watykanem trwa od 1998 roku. W latach 2011-2015 został on przerwany po przemówieniu Benedykta XVI. Ówczesny papież skrytykował wówczas brak wolności religijnej w Egipcie. Po drugie Benedykt XVI zażądał  lepszej ochrony chrześcijan. Dialog wznowiono w 2015 roku po spotkaniach Franciszka z imamem Tayyibem. Jest on jednym z najważniejszych autorytetów religijnych w sunnickim islamie. Na jednym ze spotkań papież oznajmił, że chrześcijanie oraz muzułmanie są braćmi i siostrami co kłóci się ze Słowem Bożym.

Zwracamy uwagę, że za czasów Jezusa i apostołów nie był prowadzony żaden dialog religijny. Ponad wszystko nauczano o Królestwie Bożym, nawet kosztem życia. Innymi słowy dzisiejszy Kościół Katolicki zamiast głosić Jezusa bardziej skupia się na promowaniu pokoju. Według ostatniego rankingu Open Doors Egipt pod względem prześladowań chrześcijan znajduje się na 17. pozycji. Jak w praktyce wyglądają skutki tego dialogu widzimy dosadnie w Syrii i Iraku.

zdjęcie: zenit.org

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: