Strona główna Najnowsze Rzecznik KEP: Wyrzucanie religii ze szkoły to powrót do czasów komunistycznych

Rzecznik KEP: Wyrzucanie religii ze szkoły to powrót do czasów komunistycznych

Paweł Rytel-Andrianik w TVN

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ksiądz Paweł Rytel-Andrianik odniósł się do projektu ustawy stowarzyszenia Inicjatywa Polska. Organizacja ta chce wycofania lekcji religii ze szkół publicznych. Stwierdził, że jest to powrót do czasów komunistycznych.

Inicjatywa Polska to antyklerykalne stowarzyszenie dążące do rozdziału Kościoła od państwa. Liderem jest Barbara Nowacka była posłanka Ruchu Palikota. Ksiądz Paweł Rytel-Andrianik na antenie TVN24 skrytykował projekt ustawy Inicjatywy Polska argumentując, że lekcje religii w szkołach mają długą tradycję wyjąwszy 40 lat komunizmu. Ponadto dodał, że 87% rodziców zapisało swe dzieci na lekcje religii. Zaznaczył, ze skoro płacą podatki to mają prawo wymagać, by z ich pieniędzy prowadzone były lekcje religii.

Po pierwsze to rodzice, a nie państwo na mocy ustaw powinni decydować czy ich dzieci będą się uczyć religii lub nie. Nie powinno być ministerstwa edukacji, a szkoły powinny mieć różne programy. W niektórych szkołach byłyby lekcje religii, w niektórych nie. Rodzice powinni mieć tutaj możliwość wyboru. Niestety większość Polaków nie jest sobie w stanie wyobrazić by państwo nie zajmowało się edukacją.

zdjęcie: screen z programu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: