Strona główna Dzieje się Organizacja świadków Jehowy w Hiszpanii przegrała ważny proces

Organizacja świadków Jehowy w Hiszpanii przegrała ważny proces

Organizacja świadków Jehowy przegrywa proces
Organizacja świadków Jehowy w Hiszpanii przegrała proces, którzy wytoczyli Stowarzyszeniu Ofiar Świadków Jehowy.

Hiszpańskim świadkom Jehowy nie spodobała się działalność oraz nazwa Stowarzyszenia Ofiar Świadków Jehowy. W konsekwencji podali ich do sądu o zniesławienie twierdząc, iż godzi to w ich „dobre imię”. Organizacja żądała w sądzie aby Stowarzyszenie Ofiar Świadków Jehowy zapłaciło im 25000 euro odszkodowania oraz by zostali wyrejestrowani jako stowarzyszenie. Chcieli także usunięcia ich strony internetowej oraz kont w mediach społecznościowych. Ponadto domagali się pokrycia kosztów procesu sądowego.

Po pierwsze wytoczenie procesu okazało się poważnym błędem, gdyż organizacja świadków Jehowy przegrała proces. Po drugie sam sąd w Madrycie określił organizację świadków Jehowy destrukcyjną sektą. Dodatkowo hiszpański oddział świadków Jehowy musi pokryć koszty sądowe.

W trakcie procesu zeznawali byli świadkowie Jehowy, którzy opowiadali o swych traumatycznych doświadczeniach. Szczególnie wspominali o rodzinach będących w organizacji, które całkowicie zerwały z nimi kontakt (świadkom Jehowy nie wolno utrzymywać żadnych kontaktów z osobami, które opuściły organizację lub zostały wykluczone). Jedna z kobiet wspomniała, iż będąc molestowana seksualnie w organizacji była zniechęcana przez starszych zboru do zgłaszania sprawy na policję. Dodatkowo oskarżeni bronili się powołując się na literaturę publikowaną przez świadków Jehowy, która zakazuje kontaktów z tzw. odstępcami. Sędzia w orzeczeniu wyjaśnia, iż ​​poszkodowani opowiedzieli prawdziwe historie oraz że mają prawo publicznie krytykować świadków Jehowy nazywając ich nawet „sektą” mającą całkowitą kontrolę nad swoimi wyznawcami.

Przy okazji zrobiono tutaj reklamę Stowarzyszeniu Ofiar Świadków Jehowy w Hiszpanii. Zajmują się uświadamianiem ludzi czym jest korporacja świadków Jehowy. Starają się pomagać ofiarom tej organizacji, które opuszczając ją musiały zetknąć się z silnym ostracyzmem oraz niszczeniem rodzin.

Poniżej nagranie z konferencji prasowej przetłumaczone na polski (czasami zwiesza się obraz, ale fonia jest dobra). Członkowie Stowarzyszenia Ofiar Świadków Jehowy mówią o przebiegu procesu oraz odpowiadają dziennikarzom na pytania.

źródło: eldiario.es

ZOBACZ TAKŻE:
ŚWIADKOWIE JEHOWY USUNĘLI ZE SWEJ STRONY FAKE NEWS
SKAZANO ŚWIADKÓW JEHOWY ZA STOSOWANIE OSTRACYZMU
LUDZIE ODCHODZĄ OD ŚWIADKÓW JEHOWY
BIBLIA ŚWIADKÓW JEHOWY PRZYKŁADY FAŁSZERSTW

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: