Strona główna Dzieje się Świadkowie Jehowy usunęli ze swej strony fake news

Świadkowie Jehowy usunęli ze swej strony fake news

świadkowie Jehowy usunęli nieprawdziwą informację o przekazaniu Biblii szpitalowi
zdjęcie: wirtualnyregion.pl

Świadkowie Jehowy ze swej strony jw.org usunęli fake news dotyczącego dystrybucji Biblii w szpitalu w Słupcy.

Jak podaje strona piotrandryszczak.pl świadkowie Jehowy na swej oficjalnej stronie internetowej skorygowali nieprawdziwą informację w artykule z marca 2021 roku. Dotyczy ona przekazania egzemplarzy Pisma Świętego szpitalowi w Słupcy. Szpital zaapelował do różnych związków wyznaniowych o egzemplarze Biblii dla pacjentów. Początkowo napisali, iż żaden z kościołów nie odpowiedział na apel. W konsekwencji tylko świadkowie Jehowy mieli dostarczyć swoje przekłady Biblii. Informacja ta ukazała się również w innych językach niż polski. Po weryfikacji okazało się, że jest ona fałszywa.

W mailu otrzymanym ze szpitala jaki możemy przeczytać na stronie piotrandryszczak.pl mamy informację, że oprócz świadków Jehowy egzemplarze Biblii przekazały kościoły: katolicki i ewangelicko-augsburski (więcej po kliknięciu TUTAJ). Z czasem świadkowie Jehowy usunęli nieprawdziwą informację jakoby kościoły miały nie odpowiedzieć na apel szpitala (więcej po kliknięciu TUTAJ). Ponadto warto zauważyć, iż nie pojawiły się tu jakiekolwiek przeprosiny czy chociażby artykuł ze sprostowaniem.

Warto zwrócić uwagę, że stroną jw.org zarządza Ciało Kierownicze organizacji świadków Jehowy. Na tej stronie nic nie może się zmienić bez ich zgody. Chcąc zdyskredytować inne wyznania uciekli się do napisania nieprawdy. Czytelnik mógł odnieść wrażenie, iż tylko świadkowie Jehowy byli zainteresowani dystrybucją Biblii w przeciwieństwie do katolików i protestantów.

źródło: piotrandryszczak.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się:

1 KOMENTARZ

Comments are closed.