Strona główna Najnowsze Otwarty list Janusza Buzka do biskupa Jerzego Samca

Otwarty list Janusza Buzka do biskupa Jerzego Samca

Ewangelik Janusz Buzek
Janusz Buzek napisał otwarty list do biskupa Jerzego Samca. Nawiązuje on do listu pasterskiego skierowanego do polskich luteran, w którym biskup odniósł się do morderstwa Pawła Adamowicza.

Janusz Buzek zwrócił uwagę, że w liście biskupa można było znaleźć sugestie, iż morderstwo miało mieć związek związek z temperaturą debaty publicznej co ciężko udowodnić. Ponadto takie działania zamiast jednoczyć naprawdę przyczyniają się do jeszcze większego dzielenia narodu. Po drugie zaznaczył, że w liście jest za mało napisane o Jezusie. Odniósł się także to użytego terminu tzw. mowy nienawiści. Walka z tzw. mową nienawiści nie jest niczym innym jak kneblowaniem ust osób niepoprawnych. Innymi słowy można to uznać za próbę wprowadzania cenzury. Może to w przyszłości skończyć się tym, że nazwanie homoseksualizmu grzechem będzie właśnie uznane za tzw. mowę nienawiści. Dodatkowo za kontrowersyjne uznał oficjalne wsparcie Przez Kościół Ewangelicko Augsburski Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Organizacja Jerzego Owsiaka znana jest z organizacji Przystanku Woodstock budzącego wiele wątpliwości czy promowaniu pogańskiego ruchu Hare Kryszna.

TUTAJ treść listu Janusza Buzka
TUTAJ treść listu biskupa Jerzego Samca

Janusz Buzek jest przedsiębiorcą, działaczem społecznym oraz członkiem Partii Porozumienie. Jest także ewangelikiem.

Wcześniej na naszym portalu napisaliśmy o uwagach pastora Pawła Bartosika, który wyraził zaniepokojenie używania neomarksistowskiego języka w oświadczeniu Polskiej Rady Ekumenicznej w związku z morderstwem Pawła Adamowicza.

zdjęcie: januszbuzek.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: