Strona główna Dzieje się Indie: Zamordowano świeżo ochrzczonego chrześcijanina

Indie: Zamordowano świeżo ochrzczonego chrześcijanina

prześladowani chrześcijanie w Indiach
Anant Ram Gand został zamordowany za wiarę w Jezusa przez hindusów. Minął rok od jego nawrócenia się na chrześcijaństwo, dwa miesiące temu przyjął chrzest.

W stanie Orisa we wschodnich Indiach zamordowano chrześcijanina, który wcześniej porzucił hinduizm. Mieszkańcy wsi, w której mieszkał nie mogli pogodzić się z faktem nawrócenie. Anant Ram Gand z tego powodu był prześladowany. Wiele przykrości spotkało też jego rodzinę. Dla przykładu zabraniano im czerpać wody ze wspólnej studni. Ponadto wypędzono ich z wioski. W konsekwencji Anant został porwany na oczach syna. Następnie znaleziono poza wioską  jego ciało z odciętą głową. 40-letni Anant Ram Gand był ojcem pięciorga dzieci (Dhanomadi 13 lat, Purnima 11 lat, Purno 6 lat, Hemobai 3 lata, Kemidi 2 lata) i mężem Sukbati. Zachęcamy do modlitwy za nich oraz innych prześladowanych chrześcijan.

Mimo, że konstytucja Indii gwarantuje wolność religijną to zapis ten nie jest respektowany przez władze i społeczeństwo. W ostatnim rankingu Open Doors Indie zajmują 10. pozycję.

zdjęcie: www.indiamission.org
źródło: persecutionrelief.org

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: