Strona główna Najnowsze Pastor Kurylas: „Spokojnie to tylko awaria czyli co tak naprawdę się dzieje”

Pastor Kurylas: „Spokojnie to tylko awaria czyli co tak naprawdę się dzieje”

Pastor Batłomiej Kurylas

Pastor Kurylas w kazaniu „Spokojnie to tylko awaria czyli co tak naprawdę się dzieje” poruszył temat zdemoralizowania ludzi w czasach ostatecznych. W nauczaniu odniósł się do ostatniego zamieszania związanego z tzw. deklaracją LGBT+.

Pastor Kurylas na początku posługi wspomniał, że został zablokowany na Facebooku za ukazanie stanowiska swego stanowiska wobec deklaracji LGBT+. Zaznaczył, iż Kościół ma obowiązek kochać innych ludzi w tym homoseksualistów. Kościół jest otwarty dla każdego grzesznika, ale ci ludzie musieliby zaakceptować zasady jakie w nim panują. Podobnie uchodźcy jeśli mieliby osiedlić się w naszym kraju to muszą respektować nasze prawo, które opiera się o etykę chrześcijańska. Stwierdził, że nie da się okazać chrześcijańskiej miłości, która przymyka oko na grzech.

Pastor w trakcie nauczania cytował fragmenty deklaracji LGBT+ oraz wytyczne WHO, na które owa deklaracja się powołuje. Nie zostawił na niej suchej nitki. Oto kilka cytatów:

„Nauczyciele nie angażują się w te sprawy (osób LGBT – przyp. red.), bo jeszcze są normalni. Angażują się w nauczanie języka polskiego, historii, matematyki, fizyki. Sprawę nauczania seksu zostawiają rodzicom. Tak było zawsze i tak było w porządku.”

„Rodzina to już nie jest mama tata i dzieci, tylko za chwilę okaże się, że tata ślimak i rybki to jest rodzina.”

„Wiem, że niektóre zapisy mają dobrą intencję, ale za tą dobrą wolą tak naprawdę jest ochrona pedofilii, która rozbudza seksualizację wśród dzieci.”

„Utyliście w swoich Kościołach. Może jesteście biskupami, ale utyliście w swoich Kościołach. Przestaliście czarne nazywać czarnym, a białe białym. Zaczęliście się dogadywać z politykami, zaczęliście się dogadywać ze wszystkimi. W końcu się dogadajcie z Bogiem.”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: