Strona główna Dzieje się Uwaga na objawienia Czesławy Polak

Uwaga na objawienia Czesławy Polak

objawienia Czesławy Polak

Czesława Polak od 1984 roku ma mieć objawienia Jezusa i Maryi. Niedawno ustosunkował się do nich biskup Janusz Stepnowski. Czy należy za nimi iść?

Czesława Polak formalnie jest osobą świecką, ale biskup po złożeniu przez nią prywatnych  ślubów czystości w 2000 roku zezwolił na noszenie habitu. Niedawno biskup Stepnowski odniósł się do jej objawień. Nie opowiedział się za nimi, ale również nie skrytykował. Zdementował informację jaka pojawiła się w Internecie, iż miała zostać wskrzeszona. Jej osoba i objawienia wzbudzają coraz większe zainteresowanie. Już teraz co niektórzy nazywają ją drugą Faustyną Kowalską. Czy jej objawienia są zgodne ze Słowem Bożym?

1. Po pierwsze należy pamiętać, że cuda i zjawiska nadprzyrodzone nie muszą oznaczać działalności Bożej. Z Biblii wiemy, że demony mogą czynić cuda by zwodzić ludzi. Przykładem tego są chociażby objawienia z Fatimy, które szczegółowo skonfrontowaliśmy na naszym portalu ze Słowem Bożym.

2. Objawienia Czesławy Polak zachęcają do bałwochwalstwa czego dowodem jest zachęta zanoszenia modłów do Maryi. Jej wypowiedzi wskazują, że otacza kultem figurki co Biblia wyraźnie potępia. Dodatkowo praktykuje niezwykle infantylne modlitwy jak np. do serca czy ran Jezusa. Według Pisma Świętego należy czcić i modlić się wyłącznie do Boga: „Na to rzekł do mnie: Bacz, byś tego nie czynił, bo jestem współsługą twoim i braci twoich, proroków, i tych, którzy strzegą słów tej księgi. Bogu samemu złóż pokłon!” Dz. 22:9

3. Jej główną misją ma być przyciąganie pielgrzymów do miejscowości Ostrożne. Ma ona pełnić funkcję „drabiny do nieba”. Jezus wyraźnie dał znać w rozmowie z Samarytanką, że nie ma czegoś takiego jak szczególne miejsca kultu Bożego. Skąd byśmy się nie modlili to Bóg nas wysłucha tak samo: „Rzekła do Niego kobieta: Panie, widzę, że jesteś prorokiem. Ojcowie nasi oddawali cześć Bogu na tej górze, a wy mówicie, że w Jerozolimie jest miejsce, gdzie należy czcić Boga. Odpowiedział jej Jezus: Wierz Mi, kobieto, że nadchodzi godzina, kiedy ani na tej górze, ani w Jerozolimie nie będziecie czcili Ojca. Wy czcicie to, czego nie znacie, my czcimy to, co znamy, ponieważ zbawienie bierze początek od Żydów. Nadchodzi jednak godzina, owszem już jest, kiedy to prawdziwi czciciele będą oddawać cześć Ojcu w Duchu i prawdzie, a takich to czcicieli chce mieć Ojciec.” J 4:19-23.

Czy na podstawie tych faktów zamierzasz wierzyć w objawienia Czesławy Polak?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: