Strona główna Dzieje się Dokąd zmierza Kościół Zielonoświątkowy w RP, czyli zadyma po synodzie

Dokąd zmierza Kościół Zielonoświątkowy w RP, czyli zadyma po synodzie

Dokąd zmierza Kościół Zielonoświątkowy w RP

Nie milkną echa po synodzie jaki miał miejsce w Kościele Zielonoświątkowym w RP. Ustalono na nim przewagą jednego głosu, iż kobiety mogą pełnić funkcję tzw. pastorów pomocniczych.

Na synodzie Kościoła Zielonoświątkowego w RP przewagą jednego głosu zdecydowano, iż diakonisy mogą pełnić tzw. funkcję pastorów pomocniczych. Co ciekawe Biblia nic o tym nie wspomina, ale najwidoczniej nie jest to ważne dla zwolenników „postępu”. Słowo Boże przestaje być istotne, ale liczy się feministyczny „rozwój” i uleganie modzie tego świata. Świetnym przykładem tego jest pseudoluterański Kościół Szwecji, który zaczął od ordynacji kobiet, a skończył biskupach lesbijkach. Oczywiście polscy zielonoświątkowcy są temu dalecy, ale warto zwrócić uwagę, iż dekadencja tradycyjnych kościołów zaczęła się od małych spraw. Nie ma nic złego w tym by żona wspierała męża w służbie, ale pełnienie funkcji zarezerwowanej dla mężczyzn jest zwiedzeniem. Ponadto warto zwrócić uwagę, iż zwolennicy ordynacji kobiet na funkcje pastorów nie potrafią biblijnie czy historycznie wskazać kobiet pastorów. Biblijnie wierzący chrześcijanie wiedzą, iż mamy napisane:

„Kobieta niechaj się uczy w cichości z całym poddaniem się. Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem lecz [chcę, by] trwała w cichości. Albowiem Adam został pierwszy ukształtowany, potem – Ewa. I nie Adam został zwiedziony, lecz zwiedziona kobieta popadła w przestępstwo.” 1Tm 2:11-14

Mogłoby się wydawać, iż nakaz odnosi się do problemów lokalnej chrześcijańskiej społeczności, ale treść odnosząca się do Adama i Ewy obala ten pogląd. Ponadto warto zwrócić uwagę, że część pastorów (niekoniecznie z Kościoła Zielonoświątkowego w RP) popierających w komentarzach na facebooku wprowadzone zmiany nie widziało nic złego w propedofilskiej karcie LGBT+ i wyrażało wręcz jej aprobatę. Najlepszym przykładem jest pastor z trójmiasta, który w trakcie medialnego zamieszania na zdjęciu profilowym ustawił symbol tęczy. Ponadto w Biblii możemy znaleźć informacje, że apostołowie w rozstrzyganiu problematycznych spraw byli jednomyślni (patrz Dz. 15:24-28). Czy można mówić o jednomyślności w takiej sprawie jeżeli mamy przewagę zaledwie jednego głosu?

Warto zwrócić uwagę, że na oficjalnej stronie Kościoła Zielonoświątkowego w dziale „Aktualności” próżno szukać informacji dotyczących synodu. Wierni o zmianach dowiadują się facebookowego fanpejdża żony biskupa Marka Kamińskiego, która ostatecznie postanowiła usunąć swój wpis. Ponadto wiemy, iż tuż przed głosowaniem biskup Kamiński miał podawać argumenty mające poprzeć jego stanowisko.

Obecnie mamy do czynienia z hamowaniem lustracji pastorów współpracujących z bezpieką w czasach PRL. Funkcję prezbitera sprawuje człowiek, który publicznie śpiewał „Bogurodzicę” (co prawda przeprosił, ale samo wydarzenie szokuje). Toleruje się zachowanie biskupa, który uczestniczył w ekumenicznym nabożeństwie mając za sobą obraz tzw. matki boskiej. Oficjalnie popiera się przyjmowanie muzułmańskich nachodźców. Jaka przyszłość czeka Kościół Zielonoświątkowy w RP? Zachęcamy do modlitwy o Boże prowadzenie.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się:

1 KOMENTARZ

Comments are closed.