Strona główna Dzieje się Przegłosowano ordynację kobiet u polskich luteran

Przegłosowano ordynację kobiet u polskich luteran

Ordynacja kobiet
zdjęcie: couriermail.com.au

Na synodzie Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce przegłosowano wniosek o dopuszczenie kobiet do ordynacji na księży.

Za wnioskiem Synodalnej Komisji Kobiet głosowało 45 osób, 13 było przeciwko, a 1 osoba się wstrzymała. Według wewnętrznych zasad Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego uchwalenie wniosku dotyczącego zmiany Zasadniczego Prawa Wewnętrznego wymaga uzyskania większości 2/3 głosów. W konsekwencji kobiety w Kościele Ewangelicko-Augsburskim będą mogły być ordynowane na księży/pastorów. Uchwała będzie obowiązywać od 1 stycznia 2022 roku.

Warto zwrócić uwagę, iż polski luteranizm stopniowo odchodzi od Słowa Bożego. Normą są chociażby w krakowskiej parafii nabożeństwa dla homoseksualistów, gdzie nie głosi się tego, iż czyny homoseksualne są grzechem. Duża część polskich ewangelików na czele z duchownymi nie potrafi zająć właściwego stanowiska wobec mordowania dzieci w łonach matek. Coraz mniej głosi się tam Ewangelii, a więcej nacisku kładzie się na zagadnienia typu ekologia czy feminizm. W konsekwencji tracą z roku na rok wielu wiernych.

Decyzja ta wywołała ogromne poruszenie w kręgach polskich protestantów. Szczególnie ze strony ewangelikalnych chrześcijan nie brakuje ostrej krytyki. Co czeka Kościół Ewangelicko-Augsburski w Polsce? Czy z czasem pójdą drogą szwedzkiego odpowiednika, gdzie urząd biskupa pełnią seksualni dewianci?

źródło: luteranie.pl

ZOBACZ TAKŻE: Dokąd zmierza Kościół Zielonoświątkowy w RP, czyli zadyma po synodzie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas i kup nam kawę. Dziękujemy!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Polub #ObywateleNiebaPL na Facebooku i bądź na bieżąco!

Podziel się artykułem ze znajomymi!

Wypowiedz się: